Дарвін, видатний науковець, засновник теорії еволюції, вірив у Бога, що підтверджується фактами з його біографії. Відповідаючи критикам, Дарвін наголошував, що ніколи не був атеїстом і ніколи не заперечував існування Бога.
Теорію Дарвіна схвально сприйняла ліберально налаштована частина духовенства як відображення плану Божого Провидіння стосовно біологічних істот. Консервативна частина церкви була змушена змиритися. Жодних анафем щодо науковця або відлучення від церкви не послідувало.
Теорія Дарвіна суперечить хіба що фарисейським вченням, але не християнству. Дарвіна ненавидять фарисеї, які не розуміють провидіння Божого, з їхньої подачі до нього приліпилося клеймо атеїста та безбожника, яким він ніколи не був. Наклепницька брехня є характерним засобом негідників.
Людина є представником виду Homo Sapiens. Наявність інтелекту й здатність займатися творчістю відрізняє людей від тварин. Інтелект деградує при невикористанні, відсутності навантаження й умов для самореалізації.
Як інші види, Homo Sapiens еволюціонує. Це молодий вид на планеті, існує всього кілька десятків тисяч років, тимчасом як деякі види — ледь не мільйони років. Еволюція Homo Sapiens іде стрімкими темпами.
Закони природи, встановлені Богом, включно із законами еволюції, діють не на папері, а в реальному світі. Внутрішньовидова боротьба, конкуренція, природний відбір. Дію факторів еволюції ніхто не скасовував. Відбір іде за властивостями, найбільш притаманними Homo Sapiens та які відрізняють його від інших видів. Передусім це інтелект.
Господь Ісус Христос є Творцем усесвіту й наділив нас здатністю мислити й творити. Навіщо? Зрозуміло, що не просто так. Щоби ми використовували свій інтелект, творили, розвивалися, отримували знання, реалізовували й удосконалювали свої здібності. Така Божа воля.
Постає питання: з чим ми прийдемо до Бога? Якими ми предстанемо перед Ісусом Христом, який є Суддею? Передбачається, що кожен повинен принести свій плід діяльності, як фруктове дерево або виноградна лоза.
Зрештою митець створює не просто творчий продукт, а самого себе, подібно до скульптора.
Коли ми предстанемо перед Христом, який судитиме кожного за результатами діянь, то звітуємо за кожен прожитий день. Суд Божий починається не в потойбічному світі, а тут і зараз. Пам'ятаймо.