Сталася неординарна футбольна подія. В чемпіонаті Іспанії Артем Довбик зробив хет-трик у матчі Жирони проти Севільї. Останній раз, коли хтось з українців відзначався хет-триком у топовому чемпіонаті, був п'ятнадцять років тому. Це Андрій Шевченко у складі італійського Мілану.

Ще один гол на рахунку Віктора Циганкова. Українці сотворили дивне чудо. Того дня Жирона перемогла Севілью, яку не назвати слабкою командою, з великим рахунком 5-1. Іспанія встала на вуха.

Поки коментатори розсипалися в компліментах на адресу українців, мене хвилювало, як би хтось не отримав травму. В душі затаїлася тривога. Особливо це стосувалося Циганкова, який опинився на газоні після фолу Рамоса й не міг піднятися, від болю тримаючись за ногу. Не вперше його жорстко збивають. Якщо так піде далі, зіркова футбольна кар'єра нашого земляка навряд чи буде довгою. Травми зламають будь-кого.

Але іншого виходу немає. Спорт — це те ж саме мистецтво, у якому красота вимагає жертв. Спортсмен змушений ризикувати частиною свого здоров'я заради рекордів і перемог.

Тобі приходиться постійно долати самого себе, щоби йти вперед, попри біль і втому. Замість їсти, спати, розважатися, відпочивати, народжувати дітей — жертвувати частиною себе, особистим часом, своїми іншими інтересами, навіть ризикувати здоров'ям. Панувати над законами природи, які тримають людське єство в межах земного існування, з метою злетіти й тим самим сотворити чудо.

Талант, здатність творити добро, приносити радість людям, є чудо, за яке потрібно дякувати Господеві, який роздає подібні дари.

Чудеса бувають. Ба більше, вони трапляються постійно. Вони надзвичайні, надприродні, дивовижні, поєднують нас з небесним світом.

Щоби грати в футбол як Ліонель Мессі або Криштіану Роналду, треба бути родом з іншого, неземного світу. Треба народитися не як усі звичайні люди. Треба віддавати себе цілком і повністю покликанню, даному з небес.

Сама людська цивілізація — це чудо. Вона існує завдяки тим, хто колись зумів перемогти самого себе, переступити через власні біль і втому, подолати закони природи, пожертвувати собою заради великої мети й досягти її.

Славетні імена переможців залишаться назавжди в історії й будуть живі в пам'яті народній. Їх згадуватимуть з великою пошаною, як святих, на них будуть рівнятися нащадки.

Десятки й сотні тисяч років люди жили на цій планеті, подібно тваринам, не маючи писаних законів. Десь три або чотири тисячоліття тому стався цивілізаційний вибух. Людство почало розвиватися й зростати стрімкими темпами, виникли високе мистецтво, спорт, медицина, науки, технології.

Не завдяки, а всупереч біологічним законам виникла цивілізація, коли наші далекі пращури вирішили, що не закони тваринного світу, не право сили, а однакові для всіх правила гри, їхнє дотримання й справедливість повинні впорядковувати життя людей.