США

Під час зустрічі з Путіним Байден запропонував тому «список об'єктів, які в жодному разі не мають бути ціллю кібератак» — досить сумнівна та жалюгідна ініціатива.

Фінансова група First American Financial Corp отримала штраф у $500000 через те, що рік тому стався великий витік даних — більше 800 мільйонів фінансових документів, багато з яких містили інсайдерську інформацію.

Користувачі Starlink — супутникового інтернету Ілона Маска — на деякий час залишились без цього самого інтернету, оскільки супутникові тарілки перегріваються на сонці.

Для представників Демпартії у Каліфорнії Twitter створив спеціальний сайт, на якому можна було скаржитись на твіти, і спеціальна команда модераторів одразу ж швиденько прибирала.

У штаті Массачусетс після чергового апдейту користувачі смартфонів на основі Android помітили на своїх телефонах програму, яка відстежує їх переміщення, все заради боротьби з поширенням COVID-19. В принципі, такі програми не є чимось новим, але раніше їх використання було добровільним та свідомим вибором власника телефону. Однак в цьому випадку додаток встановився сам собою навіть на пристрої, у яких було увімкнено опцію «батьківського контролю» та заборонено встановлення нових програм.

Європа

На саміті міністрів внутрішніх справ країн ЄС у Лісабоні заявили про те, що США та ЄС запустять спільну ініціативу по боротьбі з вірусами-шифрувальниками.

Почалось чергове антимонопольне розслідування щодо рекламних сервісів Google.

Європейське космічне агентство планує запустити супутник, корпус якого зроблено з фанери. Не простої, а дуже легкої та надійної, розробленої саме для цього у Фінляндії.

Помер Джон Макафі — автор відомої антивірусної програми і взагалі досить своєрідна людина.

Україна

Правоохоронці США, Південної Кореї та України провели спільну спецоперацію, в результаті затримали злочинців угруповування CLOP — вони розповсюджували вірус, який шифрував дані та вимагав викуп. Втім, є інформація, що затримані у нас займались лише відмиванням грошей, а основна частина банди все ще залишається на свободі.

Набирає обертів скандал навколо появи підпису "Joe Biden" під петицією до Офісу Президента України. Очевидно, що підпис не є справжнім, і це ставить під сумнів взагалі всі ініціативи уряду щодо «держави у смартфоні», «електронного голосування» тощо.

Геннадій Корбан намагається рейдернути мережу магазинів «Цитрус», коментатори бажають успіху обом сторонам конфлікту.

У той час, коли натівські кораблі стояли в Одесі, хтось підробив їх навігаційні сигнали таким чином, ніби вони заходили до Севастополя. Неправильна інформація з'явилась на ряді сайтів, що слідкують за морським трафіком.

Інші місця

Комуністична партія Китаю запустила кампанію по найму ЛОМів, влогерів та всяких таких інфлюєнсерів, які будуть просувати Китай та «протидіяти західним нарративам, що шкодять його іміджу». Успішні кандидати можуть отримати до $10000 та роботу на державному телебаченні Китаю.

Прикладом такого «шкідливого нарративу» є новина про те, що компанія Canon встановила у своїх китайських офісах камери з AI, який може розпізнавати емоції. Співробітників, які не посміхаються, не будуть допускати до роботи.

У Дубаї косметичний салон почав встановлювати у нігті клієнток мікрочіпи. «Смарт-нігті» можуть використовуватись як візитна карта, передаючи інформацію про власницю по NFC.

У роботі пошукової системи Google 22 червня стався глобальний збій. Найбільше користувачі скаржаться на проблеми з додатком на смартфонах Android. Це вже не перший такий випадок, час від часу таке трапляється.

У Росії заборонили роботу Opera VPN та VyprVPN через те, що сервіси не співпрацюють зі свинособачою владою (а, наприклад, Kaspersky Secure Connection співпрацює). Також з'явилась ідея про те, що для перегляду порносайтів росіяни спершу мають взяти дозвіл у Роскомнадзорі.

Хакерам вдалось зламати Агентство ядерних досліджень Південної Кореї

Засновники біржі криптовалют у ПАР зникли з біткойнами вартістю 3.6 мільярди доларів.

Витоки даних:


Програмне забезпечення


Розробники браузеру Brave створили власну пошукову систему, котра, так само зосереджується на конфіденційності користувачів. Зараз бета-версія Brave Search діє у настільних і мобільних браузерах Brave, з інших браузерів на неї можна зайти через https://search.brave.com/

З'являється трохи інформації про нову версію операційної системи від Microsoft, але нічого особливо вражаючого там не очікується

Apple запропонує користувачам в авторитарних країнах (типу Росії та Китаю) спеціальну маршрутизацію на зразок тої, що використовується у браузері та мережі Tor

Едвард Сноуден завів блог на платформі substack.com

Facebook оголосив про початок тестування показу реклами у VR-шоломах Oculus, однак користувачі сприйняли це надзвичайно. Наразі компанія змушена була відмовитись від такої ідеї.

Гра Cyberpunk 2077 повертається у PlayStation Store, не зважаючи на те, що версія для PS4 все ще має певні вади.

Лонгріди

Про те, як великі корпорації діляться зібраною інформацією з правоохоронцями, нічого особливо нового.

Дослідження про те, що посилення законів про стеження за людьми не приводить до збільшення захищеності жінок (попри задуми уряду).

Велика стаття про те, що користувачі мають відмовитись від карт Google на користь Apple через зміну налаштувань приватності (хаха).

Звіт правозахисників щодо стеження та тортурів у Сирії та Лівії

Ще одна стаття про віруси-шифрувальники, які атакують не тільки великі компанії, а взагалі все, куди можуть дотягнутись. І ще одна. Також у цивілізованих країнах задумуються про страхування від кібератак, і про те, чи слід платити податки на гроші, витрачені для викупу кіберзлочинцям.

Звіт дослідження Nokia про DDoS-атаки.