ЄС заявив, що «вживе заходів» щодо Угорщини через ухвалений закон про заборону пропаганди ЛГБТ в школах.

60d39e09e8a28.jpg

Безвідносно до оцінювання цього кроку, українським дипломатам не варто поминати настільки зручний інфопривід. Для України це потенційно вигідна ситуація.

==

«Панове представники ЄС і ЄК, як ми всі з жалем спостерігаємо, сучасна влада Угорщини ігнорує вимоги толерантності і рівноправності щодо тих чи інших груп суспільства. Це засаднича позиція теперішньої влади — і ми всі свідки, що вони вживають активних кроків для реалізації цих засад на всіх напрямках. Але тоді це робить нонсенсом публічні заяви цієї ж влади щодо „недопустимості утискання прав угорської меншини, її мови з боку України“. Бо або ти уважний до потреб меншин — але всіх меншин. Або ти ігноруєш, або й заперечуєш і навіть забороняєш саме явище меншин за будь-якими ознаками. Або — або. Однак якщо доказів „утискання“ з боку України просто не існує в природі, то докази поведінки офіційного Будапешту щодо меншин ми всі з вами спостерігаємо вже не один рік. Тому Україна пропонує ЄС все ж переглянути свої висновки щодо України в контексті подібних безпідставних обвинувачень і винести цей чинник максимально далеко за рамки нашого взаємовигідного дружнього спілкування».

==

Десь так це і має звучати мовою дипломатії (в перекладі — «та вони пи... гм, брешуть як дишуть, давайте співпрацювати, більше не оглядаючись на істерики Будапешту»).

Буде дуже шкода, якщо українська дипломатія все ж втратить настільки зручну нагоду скоригувати взаємини з ЄС до нашої вигоди.