Цікаву думку «Європейської правди», яка позиціонує себе як передавач ідей європейців щодо актуальних питань, доводиться читати сьогодні. Україна у зв'язку з подіями в Грузії має взяти на себе роль регіонального лідера для відновлення демократичного статусу кавказької держави. Ось так!

Коли у 90-х росіяни бомбили Грозний, європейці скромно мовчали. Коли 2008 року росіяни рушили війська на Тбілісі, теж не сильно обурювалися. Захоплення Абхазії, Південної Осетії – мовчок. Саакашвілі не встиг повернутися до рідної країни — посадили. Встав на ноги та зміцнів у країні газпромівський олігарх – знову без європейських емоцій. Президента зміщують – ну ось Україна нехай візьме на себе роль регіонального лідера!

Зрозуміло, що європейцям немає особливої справи до пострадянських країн, тим більше тих, що не увійшли до складу Європейського Союзу. У них там проблем вистачає зі своїми Орбанами та Фіцо. А ще мільйони росіян останнім десятиліттям раптом переселилися жити в Європу. І тепер шкодять їй там зсередини. А тут якась Грузія!

Все йде від того, що західна демократія перетворилася лише на здатність сказати, що вони ось такі гарні та пухнасті. Ну і що, що заробляють на російських енергоносіях? Просто бізнес. Не можемо перемогти своїх власників тіньових флотів та постачальників авторитарним та тоталітарним країнам технологій та товарів подвійного призначення? Ну, це ж наші бізнесмени! І Орбан також. І Фіцо. А ви нам розповідатимете про Грузію?

Молдову мало не втратили. Вибори президента Румунії довелося скасувати. Сподівалися на силу демократичних гасел? Тому й таке зростання у Європі політичного популізму. Самим аж страшно стало.

Тоталітаризм сильний своєю єдністю нехай навіть у декількох країнах. Демократія слабка, коли рішення приймаються 100%-ним консенсусом. Ви самі такий порядок встановили. А тепер від нього ж страждаєте. Ледве не пропустили фашиста до влади в Румунії. А хто там у них у всіх за спиною? Хто грошима годує? Знову не знаєте? Зрозуміло, що тут не до Грузії. От хай Україна себе покаже регіональним лідером. Ми не проти, але ви, коли вже проявите свою принциповість?

Зрозуміло, що вам маячать проблеми зовсім інших масштабів. Дотації сільгоспвиробникам були добрі для Франції, Голландії, Іспанії. А коли туди пролізли Польща разом із Болгарією, то стало не дуже зручно. А тут прогнозується зростання вартості водних ресурсів. З яких коштів компенсувати? Заповнили країни мігрантами, так як нікому вже працювати. А вони вам несуть свій світ. Тож не дивуйтеся.

Україна стане регіональним лідером, допоможіть їй лише відбитися від агресора. А тоді вже можете ставити умови. Хто винний у всьому? Подивіться у дзеркало, може побачите.