Ви тільки подивіться яка гарна стаття 206 є у нашому Кримінальному Кодексі.

«Протидія законній господарській діяльності, тобто протиправна вимога припинити займатися господарською діяльністю чи обмежити її, укласти угоду або не виконувати укладену угоду, виконання (невиконання) якої може заподіяти матеріальної шкоди або обмежити законні права чи інтереси того, хто займається господарською діяльністю, поєднана з погрозою насильства над потерпілим або близькими йому особами, пошкодження чи знищення їхнього майна або захоплення цілісного майнового комплексу, його частини, будівель, споруд, земельної ділянки, об'єктів будівництва, інших об'єктів та незаконне припинення або обмеження діяльності на цих об'єктах та обмеження доступу до них за відсутності ознак вимагання, -караються штрафом від десяти тисяч до п'ятнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого».

А тепер нехай кожен підприємець подумає, скільки разів йому в житті доводилося стикатися із самодурством посадових осіб та заподіяними збитків від таких дій.

Так, начебто, все просто. Звертайся до правоохоронців та притягай винуватців до відповідальності. Пару прецедентів, і можна сподіватися на викорінення цієї «протидії». Покарають гривнею, «уславлять» у ЗМІ. У чому справа?

А питання в тому, хто має довести цю «протидію». Розслідуванням має займатися поліція, а наші правоохоронці навідріз відмовляються займатися такими справами. І як результат немає судової практики у подібних правопорушеннях, яких наші підприємці знають чимало.

Все як завжди. Красиві слова та нульовий результат за фактом.

А чому так? Адже скільки тоді буде справ за фактами проти чиновників та інших начальників ЖЕКів та голів ОСББ. Але ця публіка здатна чинити опір будь-якій такій ініціативі. Тому й не призводить ця правильна стаття до потрібних результатів. Чиновництво наше категорично проти.

Наразі ще спостерігаємо новий варіант старої пісні про суди присяжних. Та не буде в нас жодних присяжних судів у найближче десятиліття. Чиновництво категорично проти. І владі невигідно. Це конкретному судді можна досить легко пояснити, яке правильне рішення потрібно ухвалити. А серед присяжних завжди знайдеться хоча б один, хто спитає: «Хлопці, що ж ми робимо?» І як «нагинати» весь склад суду присяжних?

Правоохоронна та судова влада, на жаль, поки що спрямовує свої зусилля лише проти законних інтересів громадян. Ну можна, звичайно, і «за Законом», але це за окрему плату. Так і живемо.