Зомбомарафон це не про демократію та свободу слова. Зомбомарафон — це про махрову пропаганду та цензуру. Про це відкритим текстом говориться у звіті Держдепу США про порушення прав людини в Україні 

«Конституція і закон передбачають свободу вираження думок, але влада не завжди дотримувалася цих прав. Наприклад, телемарафон дотримується урядової лінії у висвітленні війни», — йдеться в документі. 

До «чорного списку» потрапили також спікери, які критикують уряд.

Дослівна цитата зі звіту: 

«Спостерігачі висловлюють занепокоєння тим, що Єдиний телемарафон полегшить державний контроль за мовленням. Вони повідомили, що існують домовленості обмежити кількість політиків в ефірі <Телемарафону> і менш активно висвітлювати деяких коментаторів та громадських діячів.

Телеканали, пов'язані з опозиційними партіями, у тому числі „П'ятий канал“, „Прямий“ та „Еспресо“ не брали участі в Єдиному телемарафоні, хоч ці три телеканали час до часу добровільно подавали цілодобові програми інших телеканалів.

Якщо канал відмовлявся скорочувати свої телепрограми мінімум на 12 годин щодня, влада у відповідь відключала його від національного цифрового мовлення.»

І не просто так цей звіт опубліковано саме тоді, коли Сенат США остаточно схвалив виділення Україні 60 млрд доларів допомоги. Це прямий сигнал українській владі, що у вас проблема, вирішуйте її, бо це не вписується у правила, котрі існують у цивілізованих та демократичних країнах. 

Але, у мене величезні сумніви що на Банковій вміють читати такі відверті та однозназні сигнали партнерів. Вони навіть вторгнення не бачили, коли на кордоні стояла 200-тисячна армія окупанта,  а тут якась цензура та якісь права людини. Тому вони, за традицією, тупо проігнорять