Вже декілька днів в мережі йде жваве обговорення ситуації із концертом Світлани Лободи в Одесі 28 травня цього року. Акція протесту і "мінування" клубу призвели до того, що "зірка" чи то поїхала, чи то втекла на катері і сам концерт не відбувся. Деталей досить багато є у вільному доступі.


Після цього Світлану навіть запросили виступити в ДНР, присвятили передачу на першому російському та зняли сюжет "Россия24". До цього вона ставала фігуранткою декількох сканадлів про "кулю від Кадирова", участь в телешоу на російському телебаченні і вручала приз в номінації "кращий кліп в Криму від РУ.ТВ". Тому абсолютно недоречно казати "не мішайте політику і мистецтво". Бо Лобода і подібні їй ці теми зачіпали самі. Та і "мистецтво" теж так собі.

І Дорн відмовився після цього виступати, скасував свій концерт, що мав відбутись 09.06.

А рівно три роки тому, в серпні 2014 року під тим же клубом "Ibiza" відбулись заворушення по концерту Ані Лорак. До слова, після цього вона намагалась ще виступити в Києві, але обурені одеськими подіями кияни зірвали її концерт. Після цього всі можливості виступів в Україні перед широкою публікою для неї закінчились. Пізніше в новинах промайнула стаття про те, що Кароліна-Ані відзначилась вже в Новосибірську. На відкритті птахофабрики. Це, звісно, рівень для співачки. Та ніша, котру вона повинна займати.

Що об'єднує Дорна, Лободу і Лорак? 2 речі. Те, що вони - громадяни України і вигнанці зі своєї Батьківщини з ринку концертних виступів.

І ця традиція буде продовжуватись по відношенню до таких самих медійно впливових громадян України.

Причин цьому декілька, від несприйняття зрадництва і до питань захисту нацбезпеки. Будь-яка зірка є публічною особою і транслює певні меседжі своїй аудиторії, яка може їх сприймати на підсвідомому рівні. Враховуючи, що серед фанатів присутня вікова категорія підлітків, котрі часто є схильними до копіювання поведінки своїх кумирів. Питання: яких правил навчить інших людина, котра публічно відмовляється від своєї Батьківщини?

Коли такі "українські артисти" виходять на російську сцену, вони несвідомо легалізують міф роспропаганди про "одиннарот" та "мишебратья". І дійсно, сидить споживач контенту і бачить, що десь там є якісь там незрозумілі новини про "якусь війну" між Росією та Україною (або взагалі - хунта і біндери проти "наших"), а є лідери думок, котрі показують протилежне - дивіться, війни немає, ми всі разом. А в цей час триває військова експансія на Сході нашої держави і анексовано Крим. Щодня гинуть наші громадяни. Від російської зброї.

В будь-якому здоровому суспільстві такі дії публічної особи розцінюються як зрада. Нації випльовують від себе подалі таких істот, бо це питання її виживання.

Неможливо зварити смачний компот із червивих яблук.

Держава ж, на жаль, самоусувається від вирішення проблеми законодавчо врегулювати відповідальність за таку поведінку наших же громадян.

Але за великим рахунком це не суттєво вплине на глобальний процес відокремлення українців від усього, що пов'язано з росією. Навіть якщо пухлину доведеться вирізати наживу та без наркозу.

Традиційно значна частина виконавців-громадян України була орієнтована всі ці роки на РФ, там продюсери, що можуть їх підібрати, там додаткові майданчики для реалізації і т. д.. Там шукали кар'єру, і не рефлексували деякі не надто розумні зірки, що ситуація вже не та, що до 14 року.

Реалії змінились , і частина населення і зірок або відкрито підтримує РФ та не позбавлена права впливати на процеси в країні, або їм просто усе одно, бо вони не ототожнюють себе з цією країною.

До речі, про другу сторону медалі.

На таких заробляють ті, хто організовує концерти та власники клубів. Бо в їх реальності немає категорій мислення про доречність і допустимість одіозних виконавців. Вони думають тільки мірилом - скільки витратити треба на це, і скільки з цього можна заробити.

В їх системі координат існує людська маса-споживач, якась там "зірка" - товар. Не більше і не менше.

Тому зриви концертів це свого роду двосторонні санкції від самого суспільства, котрі б'ють по кишені тих, хто на цьому робить гроші, тобто на всіх учасниках процесу проведення виступів.

Мову позбавлення фінансів вони розуміють, тому результати рано чи пізно стануть наступними:

- Ніхто не запрошуватиме зірку, концерт котрої може не відбутись через її ж тупість і зневагу до України. Ніхто не хоче нести збитки.

- Самі ж "звьозди" покинуть цю концертну нішу. І їх місце обов'язково і швидко займуть інші. Ті, хто не виступав в Криму і не бив чолом перед окупантом.

Якщо ж говорити про іншу категорію - виконавців, що є громадянами РФ, то тут все ще простіше. Не підтримував так чи інакше агресію проти України і не виступав в окупованому Криму - можеш давати концерти у нас. Проявив себе ватою - сиди за порєбріком і не суйся.


Нехай щастить!

P. S. Все викладене вище може не подобатись комусь, викликати сильне припікання та просто не сприйматись, але хіба залишите ви проблемний зуб у себе в роті за принципом "але ж він мій!" чи все-таки підете до стоматолога?*прим. ФБ не дає показувати кількість репостів даної публікації через свою жорстку цензурну політику


Сергій Стерненко

sternenko
Сергій Стерненко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації