5bd01e6446389.jpg

У Збройних Силах України, з метою запровадження стандартів НАТО у кадровій політиці, з 2007 по 2011 роки активно впроваджувалася, а у 2012-2013 роках функціонувала та стало розвивалася система кадрового менеджменту централізованого типу (система управління персоналом).

За часів президентства Януковича були створені умови, які умисно загальмували процес розвитку системи управління персоналом централізованого типу. На теперішній час, на виконання вимог стратегічного курсу України щодо вступу в НАТО у Міністерстві оборони України розроблено низку керівних документів щодо створення сучасної системи кадрового менеджменту під час дії особливого періоду та ведення гібридної війни із Російською Федерацією.

З метою апробації елементів системи кадрового менеджменту у Повітряних Силах ЗС України в 2018 році проведений експеримент до якого було залучено близько 10500 осіб офіцерського складу.

За результатами експерименту начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем ЗС України прийнято рішення щодо:

переходу служб персоналу Повітряних Сил ЗС України на функціонування в умовах апробованої в ході експерименту системи кадрового менеджменту із централізацією прийняття кадрових рішень стосовно осіб офіцерського складу;

залучення служб персоналу та осіб офіцерського складу Військово-Морських Сил до поступового переходу на функціонування в умовах системи кадрового менеджменту централізованого типу.

З метою виконання зазначених заходів сплановано:

прийняття Міністром оборони України рішення щодо централізації кадрових призначень стосовно осіб офіцерського складу Повітряних Сил;

проведення об'єктивного оцінювання військовослужбовців ЗС України за підсумками року;

формування резерву кандидатів для просування по службі за рейтинговим принципом за підсумками роботи незалежних комісій з відбору кандидатів до призначення на посади;

просування по службі військовослужбовців у порядку визначеного рейтингу, які максимально відповідають вимогам до посади, індивідуальне планування та управління їх кар'єрою.

Підсумком виконання комплексу запланованих заходів стане створення у ЗС України сучасної системи кадрового менеджменту взаємно сумісної зі збройними силами держав-членів НАТО, в основу якої покладено і апробовано демократичні цінності (принципи):

законність, демократичність, відкритість, прозорість, доброчесність, підзвітність і відповідальність;

рівність можливостей усіх громадян щодо кар'єрного зростання;

оптимальне поєднання та збалансованість інтересів ЗС та конкретної особи;

індивідуальний підхід у кадровій роботі;

дотримання гарантій соціального і правового захисту військовослужбовців і членів їх сімей.