З 1 січня 2021року у Бучачі вилікувати геморой стало набагато простіше. Там почав працювати новий лікар хірург-проктолог Гаврилюк Олена Миколаївна, яка відкрила свій приватний кабінет. Це перший приватний кабінет проктолога в Чортківському районі Тернопільської області.
«Хворих на геморой дуже багато, проте не всі хочуть розповідати про свою проблему. Люди пробують лікуватися народними методами, які не дуже допомагають. В кращому випадку вони знімають симптоми хвороби на деякий час мазями чи свічками, але не виліковують її. Обов'язково треба консультуватися з проктологом!» — говорить Олена Миколаївна.
Кабінет знаходиться за адресою м.Бучач, вул. Генерала Шухевича, 48, а також є сайт https://proctolog.tilda.ws/
Для консультації телефонуйте за номером телефону +38 (097) 83 87 681
Кровотеча – перший дзвіночок, що відбулося порушення цілісності судинної стінки. Відповідно, кров у калі свідчить про кровотечу у шлунково-кишковому тракті. Рівень ураження можна попередньо спрогнозувати по кольору крові: яскраво-червона – ураження товстого кишечника або анального сфінктера, чорний – ураження стравоходу, шлунка чи тонкого кишечника.
Найбільш поширені причини кровотечі:
- геморой внутрішній або зовнішній;
- поліп товстого кишечника;
- варикозне розширення вен стравоходу;
- анальні тріщини;
- виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки;
- рак шлунка;
- виразковий коліт;
- цироз печінки;
- хвороба Крона;
- механічні травми слизової оболонки кишечника;
- глистна інвазія;
- рак товстої кишки та ін.
ЯКІ ДОДАТКОВІ СИМПТОМИ СВІДЧАТЬ ПРО НАЯВНІСТЬ ПРОБЛЕМИ?
При тривалих кровотечах пацієнту притаманні прояви анемії: блідість шкіри, слабкість, швидка втома, млявість, мерзлякуватість, ламкість нігтів, випадіння волосся.
В деяких випадках пацієнт може скаржитися на блювання, біль у шлунку, закреп або діарею, біль при дефекації, печіння, свербіж анальної зони, різке схуднення.
Проте чимало захворювань ШКТ можуть на початкових стадіях не проявлятися жодними симптомами!
ЯК ДІЯТИ, ЯКЩО ВИ ВИЯВИЛИ КРОВ У КАЛІ?
Звертайте увагу на свій кал. Буквально за секунду часу після дефекації оцініть колір, консистенцію, наявність прожилків крові чи слизу. Будь-які зміни цих показників є вагомою причиною звернення до лікаря.
При появі крові у калі варто спочатку звернутися до лікаря-проктолога. Лікар проведе детальне опитування, огляд та пальпацію прямої кишки, відеоаноскопію, за потреби – біопсію. Якщо на цьому рівні причина не буде виявлена, пацієнтові потрібно робити колоноскопію – обстеження товстого кишечника та консультацію гастроентеролога. Якщо пацієнт скаржиться на кал темного кольору – рекомендовано відеогастродуоденоскопію та аналіз калу на приховану кров.
Не варто передчасно переживати, при своєчасному виявленні проблеми. Ми надамо Вам необхідну допомогу. Для запису на консультацію лікаря варто лише зателефонувати за номером телефону +38 (097) 83 87 681
Тому будьте уважними до свого організму і навчіться розуміти його сигнали. Бажаю вам здоров'я та благополуччя!