Останнього тижня всі українські політики зробили свої заяви щодо діяльності фінансованих російськими грошима інформаційних ресурсів, і це проявило їх ставлення до більш глобальних питань національної безпеки та оцінки російської.
«Приводом для заяв звичайно став корупційний скандал навколо головного редактора сайту „Страна“ Ігоря Гужви, але політичні дискусії проходили навколо можливих джерел фінансування ряду Інтернет-видань, газет та телеканалів. Україна прагне до повної прозорості структури засновників та фінансової звітності мас-медіа, і особливо актуальним це стало під час протистояння військовій агресії. Інформаційна війна — це надважлива складова гібридної війни, і захист інформаційного простору — прямий обов'язок держави.
Очевидно, що патріотичні політики зробили досить жорсткі заяви щодо необхідності перевірки всіх підозрілих ЗМІ на предмет фінансування та на відповідність законодавству про національну безпеку. Логічно, що депутати Опоблоку захищають Гужву та бояться закриття проросійських ресурсів. Але протягом всіх цих днів немає ніякої реакції від Юлії Тимошенко. Адже ж кожен претендент на найвищі посади і лідер парламентської партії повинен мати чітку позицію по всіх резонансних політичних питаннях. А тут — ніякої позиції, і це вже не вперше. Правда, окремі депутати від „Батьківщни“ в соцмережах висловили стриману підтримку „Страні“, інші ж так само мовчать.
Відносини Тимошенко з Росією — це суцільні недомовки і підозри: по газовому контракту, по війні з Грузією, по анексії Криму. Якраз зараз — момент істини, щоб розставити всі акценти і зайняти чітку і однозначну позицію. А відсутність позиції — лише зміцнює підозри»