На початку 2019 р прогримів скандал: 9 жінок звинуватили полковника ЗСУ Віктора Іваніва у сексуальних домаганнях. Першою про домагання Іваніва розповіла лейтенант Валерія Сікал. Потім до неї приєдналося ще 8 жінок-військовослужбовці.

Після розголосу справи полковник Іванів відмовлявся спілкуватися з пресою, спростовував обвинувачення й не поніс ніякого покарання. Натомість Валерію Сікал оштрафували на 2465 грн - за самовільне покидання військової частини. Справа у тому, що дівчина після операції просила у командира лікарняний, але полковник Іванів її не відпускав.

Як заявляє Голова Вінницької громадської організації «Ревізія влади» Віталій Павловський, який допомагав Валерії Сікал, після перевірок Генштабу ЗСУ, доказів насильства не знайшли. А нещодавно він повідомив, що Віктора Іваніва замість в’язниці підвищили по службі - тепер він служить у Генеральному штабі Збройних Сил України.

Павловський також додав, що скандальний офіцер має покровителів у керівній гілці Міноборони. Тобто в українській армії навіть під час війни процвітає куміство і корупція.

Сторона обвинувачення сподівалася на втручання президента Володимира Зеленського і його прес-секретаря Юлії Мендель, оскільки це вона написала статтю у New York Times про Валерію Сікал - українську жінку-військову, яка бореться проти сексуального насильства.

Джерело

yurii.kononchuk
Yurii Kononchuk

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації