site.ua
топ-автор

Реакція на заяву Вітольда Фокіна тільки наростатиме, тому що він озвучив не українську, а російську позицію щодо "мирного плану" по Донбасу.

Саме так - представник України лобіює увесь пакет вимог країни-агресора. До повної амністії бойовиків, прямих переговорів з ними, якогось особливого статусу для всього Донбасу, а не лише для ОРДЛО, Фокін міг би додати ще й "суд над карателями". Хоча і це завуальовано у його словах прозвучало.

І оскільки на цю нісенітницю різко відреагували вже і противники влади, і її найвищі представники, зокрема низка міністрів, то мовчанка Зеленського, який Фокіна і ввів до складу ТКГ, означатиме, що він його позицію поділяє.

В принципі, єдиний шлях виконати обіцянку "завершити війну" до кінця року - це шлях повної капітуляції.

Тому загалом складно розділити цю обіцянку Зеленського, і алгоритм її виконання, заявлений Фокіним вже невдовзі.

При цьому вимога до Зеленського негайно звільнити цього пенсіонера, відреагувати на його слова є логічною. Бо йдеться зрештою про пролиту кров саме заради того, щоб такої зради не було. Саме цьому російському сценарію Україна і українці за міжнародної підтримки опиралися протягом п'яти років, і робили це успішно, про що свідчило небажання Путіна брати участь у "нормандських" зустрічах.

Сам факт реанімації нормандського формату свідчив, що Росія побачила для себе можливість реалізувати свій план, який є Хасав-Юртом-2, бо схематично, але не за суттю, він дуже нагадує угоду з примирення між Кремлем та чеченським спротивом.

Щоправда, в нашому випадку чеченський фактор відіграє ще одну роль - Кадиров виступає у ролі "злого поліцейського" для Зеленського.

А от хто є "добрим поліцейським" для нього, хто модерує за кулісами увесь процес поступок Росії є питанням, куди більш значущим, ніж самі по собі одкровення Фокіна.

https://t.me/bulavkay

yevhen.bulavka
Yevhen Bulavka

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації