site.ua
топ-автор

Апокаліптичні прогнози, згідно з якими пандемія коронавірусу матиме наслідком збільшення контролю держави над людьми, ще більше відчуження, крах економіки тощо пишуться тими, хто сам застряг у страху, і застряг у минулому.

Бо не враховують головного - все більше людей під впливом цієї ситуації переглядатиме свої підходи до життя. Контролю і сьогодні вдосталь, і здійснюється він м'яко, насамперед - через поширення споживацьких наративів, ідеї "успішності" як чогось виключно матеріального. Це теж свого роду віруси. Карантин для багатьох може стати справжньою внутрішньою еволюцією, бо спонукатиме оцінити і прийняти насамперед себе, поза будь-якими умовностями.

Стара система справді летить шкереберть, і очевидно, що ще до нового року світ зміниться. Але "вмиратиме" не лише економічна модель, "вмиратимуть" ідеї.

Вірус показує, що між нами немає різниці. Вірус вимиває на поверхню усі схематози і позбавляє їх сили. В дійсності, він робить нас вільними.

І саме зміна пріоритетів як особистого, так і суспільного життя вийде на перший план. Ці наслідки будуть неминучими.

Інфіковані ж минулими уявленнями залишаться доживати свої переляки. І чим більше поглиблюватиметься ця тимчасова криза, тим більше вони волатимуть.

В порожнечу.

yevhen.bulavka
Yevhen Bulavka

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації