site.ua
топ-автор

Дуже символічним є те, що саме напередодні річниці Революції Гідності з'явилась інформація щодо проекту підозри обраному в її результаті президенту, а гостем Банкової став відправлений Майданом 5 років тому за кордон Портнов.

Немає сенсу коментувати сам документ, який вийшов із ДБР. Адже у даному випадку очевидно - гора народила мишу. Можливо, викрито якісь грандіозні корупційні схеми часів Порошенка, про які говорили так настирливо? Ні. Цього нема і близько. А формально причепитися до букви закону нинішня влада дає підстав значно більше, ніж її попередники. І то - за значно коротший термін.

Питання в іншому. Переслідування Порошенка - це ще один пазл у загальну картину яку можна охарактеризувати фразою "геополітичний розворот".

Пресувати банкірів під час візиту місії МВФ? Done! Стати посміховиськом і приводом гучного скандалу у США, "відправити у відставку" Курта Волкера і взагалі своїми діями призвести до ліквідації посади спецпредставника Штатів по Україні? Done! Проігнорувати можливість підняти питання членства у НАТО на грудневому саміті Альянсу? Done! Розпочати наступ на свободу слова і на незалежність судової гілки влади? Теж зроблено.

Це системні рішення. А Порошенко - не лише об'єкт помсти Коломойського і росіян, але й символ. Не тільки він, але чим далі тим більше, на тлі безладу і відвертої роботи влади в інтересах олігархів, той стан піднесення, поступу і досягнутих результатів, який багато хто переживав у попередні 5 років, буде пов'язуватись саме з цим прізвищем. Так працює історія, і нікуди від цього не дітися.

По іншим символам - ветеранам, армії в цілому, децентралізації, і окремим персоналіям - теж б'ють і відправляють за грати. Але тут - випадок особливий.

Свічку ніхто не тримав, та не викликає сумніву наявність певного пакту між кремлем та українськими олігархічними кланами. З того що лежить на поверхні можна припустити, що його частиною є зняття антиросійських санкцій, відкриття російського ринку тощо. Вирішення "проблеми Донбасу" за російським сценарієм. Тобто де факто визнання "громадянської війни". Електроенергію вже купуємо у РФ, а ціну за те, щоб Україна знову стала сателітом Москви Ігор Валерійович озвучив.

У кожної зі сторін цього пакту свої цілі, і не предмет цього посту їх аналізувати. Та можна окреслити перспективу нашої держави, у випадку його реалізації - олігархічна напівдиктатура із згорнутими реформами, бідним населенням, яку рік за роком поглинатиме РФ. Яка до того ж в результаті отримає "друге дихання".

Очевидно що Порошенко - саме та фігура, яка створюватиме такому плану найбільше проблем, і опиратиметься йому найжорсткіше. Ну не будемо ж ми всерйоз говорити про Білецького, приміром, якого штучно натаскують на таку роль.

От тільки дістати Пороха у них не вийде. Це еротичні вологі мрії "зелених хлопчиків", і не більше.

yevhen.bulavka
Yevhen Bulavka

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації