Вперше після перемоги чинного президента соцопитування показали зниження його безпрецедентної підтримки. Це падіння незначне і точно набагато менше в порівнянні з першими місяцями президентства Петра Порошенка.

Після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах рівень схвалення його дій в українському суспільстві постійно зростав. У вересні соцопитування фіксували, що президенту довіряють 73% українців – рівно стільки, скільки проголосували за нього на виборах. У жовтні цифри показали 66%. Вперше це сталося через пів року після виборів, хоча багато хто прогнозував, що рейтинги Зеленського почнуть падати, щойно він заговорить.

Соціологи вважали, що рейтинг Зеленського почне падати після його заяв, оскільки в нього дуже різний електорат у різних регіонах. Те, що подобається Заходу, не подобається Сходу. Але експерти помилились, рівень довіри до президента почав знижатися пізніше,
– зауважив гендиректор КМІСу Володимир Паніотто.

Так само дещо знизилось схвалення прем'єра Олексія Гончарука та спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, також представника президентської партії Слуга народу.

Ці персони ще не дуже добре відомі українському суспільству, тому їх рейтинг поки залежить від Зеленського, – додав Паніотто.

Зниження рейтингів відбулось на тлі невдоволення частини суспільства підписанням так званої формули Штайнмаєра. Й на думку експертів, це стало однією з причин, які вплинули на цифри підтримки. Через брак комунікації частина українців сприйняли погодження українською владою формули як плани поступитися Росії. Протести показали по всім телеканалам, і це теж вплинуло на довіру до влади. І якщо історія зі скандальною формулою матиме розвиток, то і ставлення до Зеленського може з часом погіршуватися.

Крім того, є й інші – традиційні – фактори, які у майбутньому не можуть не вплинути на довіру до діючої влади, зокрема початок опалювального сезону і великі платіжки за газ. Але не лише це.

Читати далі тут

yaroslav.goloborodko
Ярослав Голобородько

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації