Не знаю хто як, але я поки не бачу жодних позитивних процесів після виборів президента. Не люблю бути голослівним, тому звернемось до фактів:

  • Зе анонсував повернення в Україну наших громадян. Тут не збрехав, вже повернулись Коломойський, Портнов й Хорошковський. Важко назвати цих діячів українцями, але паспорти мають, зараховано.
  • Через Конституційний суд почали «рухати» скасування Закону "Про очищення влади" та закону про декомунізацію.

Ці факти не можна напряму зв’язати з новообраним президентом, але ніяких заяв або дій зі сторони Зеленського немає.

Проте у ЗМІ є інформація, що з головою Конституційного суду мав зустріч нещодавно призначений на посаду голови адміністрації президента Андрій Богдан. І це дуже схоже на правду з огляду на те, що Зеленський все таки призначив його, чим прямо порушив статтю 2 Закону України «Про очищення влади».

Пан Богдан підпадає під люстрацію. Факт. Зеленський може «брати ручку, папір й писати заяву про звільнення», оскільки він обіцяв, що саме так вчинить якщо коли-небудь порушить закон.

Мене особливо обурює та зухвалість, з якою Зеботи намагаються переконати громадськість, що це призначення не порушує Закон. А сам новоспечений голова АП заявляє, що став жертвою несправедливості.

Інші призначення теж розчарували. А де ж конкурси й можливості для молодих й розумних українців? Весна прийшла й у крісла «саджають» близьких друзів Зеленського та Коломойського. На посаду головнокомандувача ЗСУ призначено доволі сумнівну особу, а в СБУ заступником кінопродюсера.

Крім того дуже насторожують пасажі щодо миру з РФ й ймовірного референдуму. Називайте все своїми іменами – мова іде про капітуляцію?

Також хочеться запитати про законопроект щодо зміни виборчої системи, який подав Зеленський. Він виступає за відкриті списки, але законопроект його передбачає закриті, це як розуміти?

Кажуть, що чим частіше відбуваються вибори, тим краще для держави. Сьогоднішня Верховна Рада безумовно вичерпала себе й нездатна більше ефективно працювати. Її треба змінювати.

Законотворець не дарма розвів у часі вибори президента й парламенту. Ці органи влади існують для того аби в країні був баланс. Якщо новобраний президент за перші місяці роботи показав, що тримає слово, очевидно виборці підтримують його політичну партію на виборах в парламент. Якщо ж президент виявився брехуном, виборці мають чудовий інструмент аби не дозволити державі іти не тим шляхом. Верховна Рада призначить уряд, який буде виконувати волю народу. Такий задум.

На справі звісно все не так, але вибори в Верховну Раду на сьогоднішній ейфорії можуть призвести до того, що партія «Слуга народу» отримає більшість й тоді буде важко протистояти реваншу проросійських сил. Тому уважно слідкуємо за діями нового президента.

yaroslav.goloborodko
Ярослав Голобородько

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації