Вже котрий рік Карпати стають повнорічним місцем відпочинку для багатьох українців. І, що цікаво - гори "українізують". Хто їздить потягами, які мають сполучення з Ворохтою, Рахівом, Ужгородом, Івано-Франківськом, Львовом часто чує багато російськомовних українців, що повертаючись із Карпатського відпочинку, вживають більше українських слів. І це приємно. Можливо, хтось пам'ятає як раніше подорожуючи до Криму україномовні, при повернені назад, починали вживати русизми. А тепер навпаки. Тому таким чином українізуємо "по-карпатськи" всіх російськомовних українців. Головне, при цьому, всіх на гуцулів не поперетворювати, бо деревени на всіх не вистачить. А потім повернемо Крим і пускатимемо туди тільки україномовних.

Тому, як-то кажуть, немає лиха без добра.
Це як весь час слухати ординський шансон чи нашу класичну солов'їну пісню. Стаєш або злим баригою або патріотом своєї держави. Потрібно всі туристично привабливі місця всіляко прикрашати справжньою українською культурою. Ці вкладення сьогодні, дадуть великі надбання завтра. Але, при цьому, остерігатись "криївського" підходу, де тебе схиляють до вживання спиртного, пропагуючи патріотичні мотиви та козацьку славу (в ті часи за таке випороли би при всіх в кращому випадку). Це - дурня. Чи прослуховування "весільних" пісень у нібито українських закладах. Роблять з нашої культури таку собі клоунаду Штепселя і Тарапуньки та алкогольного угару. Треба з таким боротись. Виховувати сильних та культурних людей, що не тільки самі є вартими, але й іншим допоможуть при нагоді піти гідним шляхом.

Тепер чекаємо. Ось уже і перше тепло та літо скоро, коли знову рине потік туристів до наших Прикарпатських-Карпатських-Закарпатських гір, полонин, річок і всіх гарних та цікавих тамтешніх місць. В усьому транспорті, що туди прямує лунатимуть: "Тріо Мареничі", В. Івасюк, Квітка Цисик, ..., Скрябін, Тартак... Дороги без ям та з облаштованими місцями для зупинок. На місці: чисто, привітні люди. А ще нові насадження дерев! Мінімальна кількість алкогольних напоїв по максимальним цінам. Так, щоб з'їздив туди запроданець, надихався свіжого повітря і всі вроджені та набуті московітські недоліки повиходили, розчиняючись в українських просторах. Добре то як. Повністю це реалізувати цього року наврядчи вийде, але при невеличких показових карах (можна в тих же Карпатах) недочиновників та їхніх керовників із підкерованими, думається механізм процесу запуститься і дасть очікувані результати. Можна алею хабарників зробити із відбитками пальців, алею бариг із списком конфіскованого майна і так далі. Проходишся, милуєшся і мотаєш на вус.

Отож, гарного перебування всім у прекрасних українських місцях. Будьте вартими називатись українцями. Карайте винних, допомагайте українцям.

О, і звичайно, будьте сильними, щоб змогти донести сміття до смітників!

yan.boretskiy
Ян Борецький

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації