Політичні підсумки тижня: Зеленський заявив, що Юрченко сяде в тюрму, проти Порошенка відкрили 58 кримінальних справ, а Марина Порошенко йде у політику

Внутрішньополітичні тенденції:

- Зеленський заявив, що Юрченко сяде в тюрму: 17 вересня президент України Володимир Зеленський заявив, що депутат від «Слуги народу» Олександр Юрченку, якого підозрюють у хабарництві обовя’зково сидітиме у в’язниці. «Я радий, що затримали людину, яка в партії «СН» і який був такий, знаєте, завжди казав, що він чесна і порядна людина. Сьогодні дали підозру генеральний прокурор, він її отримав і обов’язково сидітиме».

Зеленський сказав, що радий, що хабарника спіймали саме у «СН», бо «очищення влади повинні робити, очищення влади повинні починати з себе і нічого не боятись, і дивитись в очі людям». Президент додав, що до влади люди спочатку приходять «чемні і чесні, але міцності їм не вистачає». Щодо Юрченко Зеленський сказав, щ це «приклад людини, міцність якої тривала упродовж одного року». Президент запевнив, що «так буде з кожною людиною, яка бере хабарі», незалежно від партійної принадлежності і суми неправомірної вигоди. На думку Зеленського, якщо «людина взяла хоч якийсь хабар, хоч гривню – вона повинна сидіти».

- Проти Порошенка відкрили 58 кримінальних справ: 18 вересня адвокат колишнього президента Петра Порошенка Ілля Новіков стверджує, що правоохоронні органи відкрили проти його підзахисного 58 кримінальних справ.

«Нас постійно запитують, яка цифра поточна зі списку Порошенка. Знову ж таки, ми не знаємо… ми не можемо бути впевнені, що там немає чогось, про що нам невідомо, але станом на зараз – це 58 кримінальних справ». За його словами, при цьому немає жодних ознак, що ДБР збирається «якось змінювати напрямок своїх зусиль». «Очевидно, що це їм набагато цікавіше, ніж їхня нормальна робота», - додав адвокат. Його колега Головань зазначив, що деякі з цих справ були спершу закриті через відсутність події злочину, але потім Печерський райсуд Києва відкривав їх знову.

- Данилов предупредил любителей «русского мира в ряссах»: Секретар СНБО Олексій Данілов зазначає, що напередодні місцевих виборів спостерігається активізація окремих релігійних структур як інструментів антиукраїнської діяльності.

Окреслюючи ризики та загрози, пов’язані з процесом підготовки та проведення виборів до місцевих рад, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року Данілов вказав, що одним із дієвих інструментів російської гібридної війни проти України є використання релігійних структур у форматі проведення різноманітних «конференцій», «круглих столів», «міжнародних форумів», «хресних ходів» тощо.

Мета таких заходів – просування ідей так званого «руського миру», виправдання російської агресії проти України, просування антиукраїнських тез російської пропаганди». За словами секретаря РНБО, подібна багаторічна діяльність спецслужб Російської Федерації в попередні роки стала одним з основних чинників, які зробили можливими тимчасову окупацію Кримського півострову та частини території Донецької і Луганської областей.

- «ЄС» підтримала Кличка на виборах мера: Також цього тижня міський голова Києва Віталій Кличко прокоментував рішення партії «Європейська солідарність» підтримали його на майбутніх виборах. «Друзі! Сьогодні дізнався про підтримку іншими політичними силами. Розумію, що чимало партій сьогодні хочуть, щоб Кличко був їхнім мером. Я ж чітко скажу всім: я є і буду мером тільки киян! І завжди був відповідальним тільки перед киянами. Бо саме вони довірили мені втілювати зміни в Києві, обравши мером столиці. Я вдячний за підтримку кожному мешканцю нашого міста. «УДАР» іде на вибори самостійно. Ми не торгуємось! Будь-яке об’єднання можливе лише навколо об’єднання інтересів. Ми працюємо з киянами і для киян!».

- 20 вересня глава української дерегації у тристоронній контрактій групі Леонід Кравчук заявив, що підписані у Мінську за участі президента РФ Володимира Путіна документи у тристоронній контактній групі заважають Україні. «Є одна річ. Нам потрібно навчатись грати на будь-якому політичному полі, щоб не програвати, тому що те, що було у Мінську із 2015, 2014 року, - Путін виграв, Путін переграв Україну, і це ми сьогодні відчуваємо. І маємо наслідки і не можемо їх переписувати часто, тому що там підписані відповідні документи, які не допомогають, а заважають Україні. У цьому суть», - сказав він.

- Марина Порошенко йде у політику: 17 вересня стало відомо, що жінка пятого президента України Петра Порошенко Марина очолить список кандидатів «Європейської солідарності» до Київради. Як вона розповіла журналістам – рішення про похід у велику політику серйозно обговорювала з цілою родиною. Адже прагне зберегти усі проекти, які втілила у життя, коли була Першою леді. Це, зокрема, сотні культурних ініціатив, кінострічки українською мовою та масштабна програма інклюзивної освіти для дітей.

Зовнішньополітичні тенденції:

Україна – ЄС

- Шмигаль повідомив, що безвіз не скасовується: 18 вересня премєр-міністр Денис Шмигаль, що безвізовому режиму України з ЄС нічого не загрожує. «Безвіз не відміняється. Наші міжнародні колеги, і з Європейського союзу і Сполучених Штатів абсолютно відверто заяявляють про необхідність проведення прозорого конкурсу. Ми зараз дотримувались усіх процедур, які прописані правилами. Законодавством процедур, які прописані правилами, законодавством України, далі питання лишається до відкритості прозорості конкурсу. Давайте подивимось, як пройде конкурс і всі разом, цілим суспільством, парламентом. Я впевнений, що все буде зроблено абсолютно в межах чинного законодавства».

Нагадаємо, 15 вересня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що наразі немає жодних ознак, які б свідчили, що Україні можуть скасувати безвізовий режим із Європейським Союзом.

- Україна – НАТО

17 вересня президент Зеленський заявив, що членство в НАТО є стратегічним курсом для України і це передбачено затвердженою 14 вересня Стратегією національної безпеки країни. Зеленський вказав, що максимально швидко необхідно досягти поєднаності Збройних сил України з відповідними структурами держав-членів НАТО. «А також активізувати реформи, котрі дозволять отримати запрошення та приєднатись до Плану дій про членство в НАТО», - відзначив він.

Висновок:

До місцевих виборів лишається трохи більше місяця. Цього тижня серед ключових подій тижня є заява Зеленського щодо кримінальної відповідальності депутата від «СН» Олександра Юрченко, якого звинувачують в отриманні хабаря. Також слід відзначити зовнішньополітичну активність президента, який під час військових навчань НАТО заявив, що курс на членство в НАТО є стратегічною метою України. Крім того, цього тижня стало відомо, що безвіз для України не скасують.

Також, слід відзначити, що проти пятого президента України Петра Порошенка відкрили 58 кримінальних справ. А ще однією з ключових подій тижня стала підтримка «ЄС» Віталія Кличка на виборах мера та очолення Мариною Порошенко списку «ЄС»

Перший президент України Леонід Кравчук відзначився сильною заявою щодо Мінських угод, заявивши, що Путін, нажаль, переграв Україну, але не запропонував альтернативи.

volodimir.mulyarchuk
Володимир Мулярчук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації