Зараз багато хто в Україні вирішив зайнятись власним мікробізнесом і я, по роду роботи, помітив цікаву тенденцію.

Коли щойно створений ФОП хоче стати платником Єдиного податку (2-3 група), — необхідно звернутись до податківців з заявою встановленої форми і зареєструвати Книгу обліку доходів, одержати Витяг.

Оскільки багато людей реально живуть у Києві, а зареєстровані на своїй малій Батьківщині — працювати доводиться з податковими по всій Україні.

Так от. У багатьох районах Києва постановка на Єдиний податок перетворюється на епопею. То документи «ще на підписі», то «прийдіть завтра», то «забули», то «не встигли», то «свята», то «маладой чєлавєк, ви нє адні такіє, всє ждут і ви ждітє».

А от коли ми реєстрували ФОПів у Вінницькій, Чернігівській, Черкаській, Херсонській, Дніпропетровській областях — все відбувається дистанційно, поштою, з першого разу і без проблем.

Іноді навіть податківці самі кажуть: «Чого ви будете їхати, давайте поштою, ми потім все Вам теж вишлемо поштою»

Інколи попереджають: «У нашому місті Нова Пошта нормальна, а Укрпошта — поганенько працює, давайте краще Новою і ми потім Вам теж Новою все надішлем».

Або навпаки: «У нас відділення Укрпошти прямо поряд з ДПІ — не хвилюйтесь, все відправимо, все зробим, не треба переплачувати».

У 100% випадків знайшли спільну мову з регіональними фіскалами і у 100% випадків не довелось витрачати гроші клієнта на кілька відряджень. Хочу щоб працівників місцевих ДПІ перевели у Київ. Більшість наших — якісь «браковані»...