Незабаром відбудуться вибори президента України. У зв’язку з чим, існують сподівання на певні трансформаційні процеси та вирішення тих проблемних питань, що турбують більшість населення. Найбільш гострою та вразливої темою для українців вже 5 років поспіль залишається війна, тому, що людське життя, безумовно, є найвищою цінністю.

Вчора, в столиці, за ініціативи Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва відбулося обговорення на тему: “Пошуки шляхів відновлення суверенітету України над окупованим Донбасом: стан громадської думки”, на якому було в тому числі презентовано результати дослідження, яке проводилося наприкінці грудня минулого року. Слід зауважити, що згідно з даним опитуванням, 70% громадян України готові йти на компроміси для досягнення миру на Донбасі. І ця цифра є дуже показовою. Люди масово втомлені від війни, і тому здебільшого підтримують не військовий шлях, який пропонує нині чинна влада, зокрема президент Петро Порошенко, а ведення мирних переговорів, на якому на сьогодні наполягає більшість представників опозиційних сил.

В межах своєї виборчої кампанії діюча влада на чолі з президентом усіма зусиллями створює ілюзію безальтернативності Порошенко, а всі хто пропонує компроміси та переговори у питанні досягнення миру на Донбасі автоматично стають ворогами України, які єдине чого прагнуть, то це дорватися до влади, а отримавши її одразу здатися Росії. Але тоді виходить, що 70% громадян України автоматично записують у зрадники? Також виходить, що світові лідери, які говорять про компроміси та переговори – теж є ”агентами кремля”?

Серед багатьох політиків, що не сповідують виключно військову доктрину запропоновану президентом, є велика кількість різноманітних думок, серед є голий популізм, а є концептуальні змістовні програми. Серед тих, хто окрім гасел, має виборчу програму наповнену змістом та розумінням шляху вирішення поставлених завдань зовсім небагато політиків..

Один з таких політиків, який має власне бачення того, як досягти миру є лідер політичної партії “Основа” Сергій Тарута. Крім того, ним ще в 2017 році було розроблено детальний мирний план. Слід зазначити, що Сергій Тарута є чи не єдиним кандидатом в президенти родом з Донбасу, а це означає, що для нього війна на Сході має особливе, особисте значення. В контексті цього, зауважу, що політик на відміну від своїх опонентів, може знати певні тонкощі та бачити дану проблему з середини. І це є дуже важливим. Адже, треба пам’ятати, що є випадки, коли не можна просто перейняти чужий досвід, а від рівня усвідомлення коріння проблеми, залежить те, чи буде питання вирішено. Слід зауважити, що далеко не завжди зі сторони бачити краще. В даній ситуації у людини освіченої, з певним політичним досвідом за плечима, яка не має антирейтингу та має навички ведення переговорів, при всьому тому володіє глибоким розумінням проблеми, більше шансів віднайти правильний компроміс щоб в Україну повернувся мир та спокій. На превеликий жаль, чинна влада жорстоко використовує цю тему задля власного піару, перетворюючи сакральне і вразливе на гучні гасла. Але є надія, що зовсім скоро все почне змінюватися. І це теж пройде.

vladislav.dzividzinskiy
Владислав Дзівідзінський

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації