Даний пост містить 15 абзаців. З яких 10 торкається психології і будуть корисними всім, я думаю. А 5 абзаців – про політику, їх читати не обов*язково.

В чорно-білому світі все влаштоване просто. Ви можете діяти за принципом АБО-АБО. Або добро або зло. Або ворог, або друг. Або любиш, або ненавидиш. Або правильно, і тоді потрібно триматись обома руками. Або неправильно, і тоді потрібно триматись якнайдалі.

В чорно-білому світі містить два, взаємовиключні варіанти. Вибрав один, ми відкидаємо другий.

В кольоровому світі все налаштоване складніше. Тут можливий варіант І-І. Ми одночасно можемо бути і ворогами, і друзями. Ми можемо разом заряджати гармату на фронті, та вести запеклі, до сказу, розмови про політику. Ми можемо разом, командою, грабувати банк, а потім стріляти один в одного на розділі здобичі. Ми можемо любити людину за її принциповість та ненавидіти за її впертість. Радіти, коли вона відмовляє працювати по святах, і біситись, коли відмовляє купити дитині морозиво, бо не заслужила.

В кольоровому світі ми одночасно запеклі вороги у шаховій грі. І одночасно друзі, які у шаховій грі спілкуються із великою повагою. Ситуація може бути одночасно правильною та неправильною, в залежності від позиції людини та масиву її цілей. Або правильною зараз, і помилковою за годину.

Чорно-білий – легший для існування. У ньому достатньо навісити знак "+" або "-". А далі ти точно знаєш, як правильно ставитись до події. Не потрібно напружуватись

Кольоровий світ потребує постійної включеності, аналізу, рефлексії, спроби зрозуміти: яке моє ставлення? Кольоровий світ влаштований складніше, він потребує більше зусиль для опановування.

Але він дозволяє сформувати унікальне, налаштоване під власні смаки, ставлення. Я можу підбирати інструменти та поведінку під ситуацію.

Я можу бути принциповим до роботодавця, і не працювати по вихідних. Але вийти за колегу, який раптово потрапив у лікарню. Тому що я людина, і можу вибирати поведінку під ситуацію. Я можу бути принциповим до ворогів, але уважним до друзів. Я можу бути нещадним у бою, але людяним до полонених.

Теоретично, ми всі маємо рухатись від простих до складних категорій. Від чорно-білого до кольорового. По питаннях, де мій розвиток є примітивним, я мислю простими категоріями. По питаннях, де я розбирався та формував світогляд, моє ставлення стає складним.

Так влаштований світ. І да, я в цілому, за ускладнення кожної людини. Я вважаю саме цей шлях правильним.

Далі про політику, читати не обов*язково

Мої друзі поза політикою знають мене порохоботом. Мої друзі-порохоботи, критикують мене за млявість позиції, та задають питання: за кого я?

Я вважаю Пороха найкращим політичним лідером на сьогодні. Він вистояв у війні. Він віддав купу грошей на армію. Він започаткував і провів купу реформ. Він привіз у країну світоглядні наріжні камені: безвіз із томосом. Так, він потравив у неприємні скандали. Так, у нього була купа помилок із людським фактором (той самий Райнін, Свєтлічна і ще пара вилупків). Так, він програв інформаційну та світоглядну війну Зеленському. Але він, на мою думку залишається потужним лідером.

Одночасно, мені не подобається поведінка купи партійних осіб, надмірна піарність акцій, відносини із союзниками, відсутність чітких сучасних меседжів для великої кількості виборців. Мені не подобається, коли мене поливають брудом радикальні прибічники Пороха. Мені не подобається, коли мене називають хлопчиком у коротких штанішках одразу, як тільки пробігла кицька між політичними силами. Мені не подобається кампанія ЄС на місцевих виборах. Мені не подобається, як ухвалюються рішення по кандидатах у депутати.

Тому, да. У моєму кольоровому світі, можна підтримувати Пороха, і голосувати за іншу політичну силу. Бо моїм мером буде не Порох, а людина, яку направила партія. І якщо в моєму місті людина від ЄС – мудозвон та кидала, то Порох цю ситуацію не виправить, перевірено часом.

Можна бути за іншу політичну силу, але топити за Пороха. Тому що моя політична сила в моєму місті гарантовано не пройде до рад. Тому я підтримає ЄС, якщо в моєму місті вона адекватніша від інших.

Це кольоровий світ, і тут може бути складно.