site.ua
член клубу

Акції на підтримку бійців “Торнадо” вже трохи вщули і настав час збирати каміння.

Нагадаю, 9 серпня екс-бійці спецроти “Торнадо” влаштували бунт у СІЗО через те, що співробітники ізолятора хотіли провести обшук в їх камерах.

Попри заборону користуватися будь-якими пристроями зв'язку ув'язнені понад годину знімали на відео усе, що відбувалося та навіть вели онлайн-трансляцію у Facebook. Як видно на записі, екс-бійці заявляли про свою невинуватість, закликали розповсюджувати цю інформацію та стверджували, що їх хочуть "вбити поодинці".

Після придушення бунту, під час обшуку в камері торнадівців було знайдено цілий арсенал холодної зброї, алкоголь, техніку тощо. Очевидно, що попри обмеження, у в’язнів була можливість переправляти з волі все необхідне.

Сам бунт та історія навколо цієї теми породили багато запитань. Зокрема, ким є засуджені бійці “Торнадо”?

Влада стверджує, що їх засудили справедливо, оскільки саме ці “торнадівці” брали безпосередню участь у гвалтуваннях, викраденнях та мародерстві під час бойових дій.

Загалом 13 бійців "Торнадо" звинуватили у зґвалтуваннях, катуваннях та викраденнях людей, а судові засідання супроводжувалися скандалами. Після судового розслідування було засуджено 11 з них.

З іншого боку, самі засуджені та їх прихильники вважають комбата Руслана Онищенка та його побратимів “політичними в’язнями”. Лише один з колишніх бійців "Торнадо" Юрій Шевченко зізнався у катуваннях, незаконному позбавленні волі та перевищенні службових повноважень. Більше ніхто з 13 підсудних провини не визнав.

До історії питання

В 2014 – 2015 рр наша команда SPILNO.tv відзняла десятки годин відео з учасниками війни, зокрема з бійцями “Торнадо”. Ми показували їх частину правди.

Одним із тих бійців “Торнадо” був Олексій Тарасов, який в осени 2015 року одним з перших називав конкретні прізвища вищих офіцерів ВСУ та МВС, пов’язаних з контробандою з окупованих територій (https://www.youtube.com/user/TheSpilnoTV/videos?view_as=subscriber).

Але були і ті, хто давав негативну характеристику “Торнадо” та їх керівництву. Спілкувалися ми і з тими, хто пішов з роти через незгоду з керівництвом та діями самих бійців на звільнених територіях.

Я не маю достатніх доказів злочинів “торнадівців”. Також вважаю, що слідство не відповіло на всі незручні запитання громадськості щодо цієї справи. Тому у багатьох виникає відчуття, що правоохоронці помстилися бунтівному підрозділу.

Проте я маю чітке уявлення про що ув’язнені “торнадівці” говорили вже на “зоні”, з ким вони ідеологічно зійшлися та які меседжі вони генерували під час своїх відеотрансляцій.

Друзі та вороги

Після арешту та ув’язнення Руслан Онищенко та Данііл Ляшук (“Моджахед”) мали можливість виходити в прямий ефір на Youtube та розповідати про “зраду зрадну” у командуванні ВСУ, "Вальцмана", "єврейсько-масонську змову", "громадянську війну в Україні" та інші російські пропагандистські меми.

У своїй критиці діючої влади вони перейшли межу і, фактично, опинилися по інший бік барикад.

Раптом виявилося, що йде не війна з Росією, а "громадянський конфлікт", що війну розв’язав не Путін, а “вальцмани” на Банковій. Заговорили “торнадівці” і про те, що на тому боці “наші хлопці” і їх потрібно “почути”. Весь набір Наді Савченко.

Для “торнадівців” другом та соратником став такий собі Микола Дульський з групи “Наждак”. Нагадаю, що Дульський на сьогодні звинувачується у роботі на російські спецслужби. Я вже не кажу про участь в погромах МАФів, нападах і отжимах, побитті активістів тощо. В Києві Дульський намагався перехопити лідерство в неонацистському середовищі але настільки зашкварився, що став токсичним навіть для бонхедів.

Власне, симпатії до неонацистів Онищенко та Ляшук не приховували. Тому не дивно, що в їх камері виявили прапор зі свастикою. Достатьо поглянути на татуювання “вождів”. У “Моджахеда” набито на руці фразу: "Моя честь зовется верностью", яка є перекладом з німецького: "Meine Ehre heißt Treue" — такою була гравіровка на кортиках офіцерів СС.

Тому, перед тим як захищати “Торнадо”, краще з’ясуйте хто вони тепер такі? За кого вони готові воювати і проти кого.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація