В тридев'ятому ОТГ, в селах-побратимах Віларіба та Вілабаджо розпочалась посівна. Було в сіл-побратимів спільне поле під цукровий бурячок, обробляли яке разом, врожай збирали разом, бурячиху гнали кожен свою, а пили знову разом. Бо дуже дружні були, на заздрість іншим ОТГ. І от, традиційно, зібрались ради сіл, щоб план посівної затвердити і просто потриндіти, бо на карантині скучно вже, сил нема. Сидить, значить, поважне панство і спілкується, шо треба ж поле під бурячки зорати. А трактор на ходу тільки в Віларіба після зими. Ну один то й один, хіба для побратимів жалко спільне поле одним трактором зорати?

Голова ради Віларіба каже:

- Хлопці, та які проблеми, візьмем трактора, заїдемо з північної сторони (там під'їзд з нашої сторони зручний), та й по всій ширині підемо.

А тут раптом галас здійнявся, голова Вілабаджо оре як самотній хаскі:

- Та ви шо, яка північ, який заїзд? Ми все життя з півдня починали, подуріли з холодної сторони починать, чи шо?!

- Так то ви з півдня починали, коли свого трактора мали. І взагалі, яка різниця, ми ж по всьому полю пройдемся. І яка холодна сторона, це ж просто поле під буряк, подуріли від Ковіду зовсім?

- Самі ви ковідники, а ми з півдня починали завжди! Знаєм ми вас, поців, почнете і не доїдете до нашої половини... А ще в вас тракторист нетрадиційної орієнтації, ми його терпіти не можем, але наш взимку спився, тож хай працює ваш. Але шоб знали!

- Та доїде він до вашої половини, не кугути ж для своїх! А орієнтація тракториста вас най не бентежить, він же навіть з машини не вийде на вашій стороні, ділов-то...

- А ще в нас шаман вчора сон бачив, як з півдня лебідь летів, а з півночі орел. Так лебідь був красивий, а орел впав і помер. Треба з півдня орати!

- Бляха, який шаман, 2021 рік надворі, ви зовсім притрушені?

Конструктивна дискусія тривала довго, але рада Віларіба була непохитною, трактор то їхній. На тому і розійшлися.

Але мешканці Вілабаджо були теж досвідчені, тому тієї ж ночі відправили шамана на спец-місію. Той прокрався до трактора і в бак засипав пів-пачки цукру з минулорічного врожаю.

Щоб знали!

Отак залишилось ОТГ без жодного трактору. Поле пішли перекопувати руками. Шаман зловив сонячний удар, частково втратив зір і в нього почало рости волосся на долонях. А тракторист Віларіба поїхав у відпустку, але скоро повернувся, бо з країни не випустили через карантин.

А мораль казочки наступна, шановне панство. Якщо є спільна мета, то заради її досягнення треба бути готовим співпрацювати з іншими, навіть якщо вони не дуже подобаються чи мають відмінний світогляд.

У нас з вами пандемія в розпалі, ворог на кордоні, наркомани у владі, а патріотичний табір продовжує з натхненням гризти один одному горлянки просто тому, що кожен хоче поле почати зі своєї сторони орати і обов'язково зі своїм трактористом. Не втрачайте розум і пам'ятайте про спільну мету.

Всім добра.

vitalii.kalenskyi
Віталій Каленський

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації