site.ua
член клубу

Віталій Кулик описав цікавий кейс по Слов’янську. Фактично робота міськради паралізована через недоговороздатність мера міста від “ОппоБлока” – Вадима Ляха.

На сьогодні Слов’янськ єдине місто області без ухваленого бюджету. Недофінансування медицини та поточних ремонтів. В місті міст розвалився і почалися перебої з водою.

Звичайно доведеться якось виходити з положення. Якщо місцеві еліти не здатні виробити консенсус, то голова Донецької ОДА Павло Кириленко просто зобов”язаний втрутитися в ситуацію і особисто виступити модератором в місті. В його функціонал входить вирішення політичних кризових ситуацій. У представника президента в Донецькій області, голови Військово-цивільної адміністрації, достатньо повноважень, для того щоб простимулювати сторони до порозуміння. Інакше навіщо його туди Зеленський призначав?

Я не прихільник конспірології, але дестабілізація політичної ситуації в Слав”янську, в контексті загострення на фронті і загрози великого наступу росіян, виглядає як спецоперація ворога. В 2014 році Гіркін недаремно обрав для захоплення саме це місто, оскільки Слав”янськ має стратегічне значення для наступу вглиб України.

Сьогодні у Слав”янську активізувалися відверті вороги України. Наприклад, одна Неля Штепа чого варта? Доречі, її не тільки не посадили (суд призначив лише нічний домашній арешт), а зараз вона депутат міськради Слав”янська.

Що ж до моделей суто політичних рішень пату в міськраді Слав”янська, то тут є кілька складних у застосуванні алгоритмів: а) остаточно заблокувати роботу міськради і зривати кворум. Міськрада стає бездіяльною і Верховна рада може призначити дочасні вибори; б) Верховна рада може відправити на перевибори і міськраду, і мера. Через ту ж бездіяльність. Звичайно таке рішення є незаконним, але хіба в нас всі рішення законні та конституційні. Подивіться на санкційні шоу РНБОУ!

Можна навіть підтримав ідею призначення ВЦА в Слав”янську. Донецька та Луганська області загалом, а не лише прифронтові місцевості, знаходяться в зоні ризику. Я б відклав проведення там місцевих виборів на певний час - до повної десепаратизації регіону.

viktor.taran
Viktor Taran

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації