site.ua
член клубу

По перше, сьогоднішнє опитування чергова політтехнологія, яка дозволить “слугам” наростити додаткові кілька відсотків рейтингу. Технологія, до якої, судячи зі слоганів на бордах, “буде так, як вирішиш ти”, вони системно готувались.

Розглянемо як вона працює. Статистика говорить, що близько 20% виборців ідуть на дільниці, не визначившись остаточно, за кого віддати свій голос. Із них більше половини ухвалюють рішення безпосередньо в кабінці, тримаючи в руках незаповнений бюлетень.

А тепер уявіть собі, як проголосують ці українці, які на вході до виборчих дільниць потраплять під вплив маніпулятивної технології, яка називається “формуюче опитування”.

Це коли до виборця підходять люди і ставлять запитання, на які він не просто дає позитивні відповіді, але й безпосередньо асоціює їх із певним кандидатом.

Працюватиме це так: у день голосування на дільницях стоятимуть люди у накидках, які асоціюватимуться із Зеленським, які по п’ять разів у кожного питатимуть, чи підтримуєте ви ініціативи президента? Після того, як виборець п’ять разів скаже “так – підтримую”, “буде так, як вирішу я” – як думаєте, за яку партію він проголосує в кабінці?

За умови низької явки, змінивши думку майже 10% виборців, можна кардинально поміняти результати голосування.

По друге, ця ініціатива має більш стратегічні цілі.

Цим кроком Зеленський продемонстрував виборцям на всеукраїнському рівні лідерську позицію, що він і його політсила – єдині, хто не лише реально дбають про український народ, але й цікавляться його думкою.

Як справжній популіст, він вкотре продемонстрував, що тільки він уособлює інтереси народу.

Така щоденна поляризація суспільства для популістів – це спосіб утримання та примноження своєї влади. Демонстрація перманентного конфлікту дозволяє будувати в очах виборців біполярну картинку: або ви з народом і Зеленським, або всі, хто проти Зеленського, одночасно проти народу.

За іронією долі, такий знак рівності між народом і популістичним лідером натякає на те, що популістичний лідер не бере на себе жодної відповідальності, адже вирішив ти, а не він.

І неважливо, що Офіс президента вже інструктує народ, як потрібно голосувати. Важливішим є той факт, що він надалі буде намагатися позиціонувати себе як єдиного законного втілювача ідей народу.

В очах виборців виключно Президент втілюватиме у своїх діях віру громадян у рівність, братерство і суспільне благо. В майбутньому будь-яка незгода з його думкою апріорі буде ставати в очах виборців недемократичною та нелегітимною. Ба більше – вони перестають бути частинкою цього народу, оскільки істинним народом є лише той, хто зараз разом зі своїм президентом.

Саме тому популісти так часто люблять використовувати у своїй діяльності плебісцити. На них вони намагаються легітимізувати те, що вони самостійно визначили як народні інтереси.

І ось тут, як на мене, ми підходимо до суті ініційованого Зеленським опитування. Особисто мені здається, що ці п’ять запитань у подальшому мають стати основою передвиборчої програми, з якою партія “Слуга народу” вийде на дострокові парламентські вибори.

Погодьтеся, ну не про падіння ВВП чи провальну боротьбу з коронавірусом їм розказувати. або чому у вчителів зарплати не по 4 тисячі доларів. У них повинна бути для суспільства одна велика гарна мета. Тому не здивуюсь, що дуже скоро ми побачимо серед цих топ-5 запитань, наприклад, ініціативу про скорочення кількості депутатів.

А те, що дострокові парламентські не за горами, свідчать дуже багато факторів. Банкова фактично перестала контролювати фракцію. Мало того, що Кабмін не справляється зі своїми завданнями, навіть на його переформатування голосів не має.

Ну і третє, найголовніше завдання.

Як думаєте, що сьогодні у прайм-тайм обговорюватимуть всі провідні телеканали?

Поразку Зеленського і команди Слуг на місцевих виборах?

НІТ! Вони бговорюватимуть, які були результати псевдоопитування, а отже скільки українців де-факто підтримують Зеленського.

І якщо це буде понад 40% всі олігархічні канали почнуть розказувати, що виборці і далі його підтримують і ця підтримка становить понад "надцять" відсотків.

І це незважаючи на поразку на місцевих виборах, яка судячи із данних соціологічних опитувань з кожною годиною наближається зі швидкістю реаткивного літака.

Для того, щоб суспільство не потрапило у пастку технологів Зеленського, які навязуватимуть нам думку, що його рейтинги стабільно високі, маємо зробити одну просту річ.

Не будемо навіть обговорювати результати голосувань. Ми маємо одразу говорити, що вони не легітимні, оскільки не знаємо, і ніколи, мабуть, не дізнаємося ні про реальну кількість тих, хто взяв участь у опитувпнні ні про те, як відбувався підрахунок голосів.

І пам’ятаймо.

У жодному випадку результати не стануть де-факто легітимними, якщо ми не почнемо їх легітимізовувати своїм обговоренням.

Як казали в одному фільмі, будь-яка дія подія стає правдою лише тоді коли її обговорюють на телебаченні.

Тому завдання суспільства по пепрше влаштувати інформаційний бойкот, а по друге у законний спосіб маємо не допустити його проведення.

viktor.taran
Viktor Taran

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації