site.ua
член клубу

Соціологія останніх днів продовжує демонструвати тенденції та тренди першого місяця кампанії:

1) Рейтинг Слуги Народу тримається на рівні 45-47% що дає їм орієнтовно 133-135 місць. Вчорашнє рішення Констиуційного суду може додати орієнтовно 2-3% до рейтингу або 5-7 місць до списку. З урахуванням перемог мажоритарних кандидатів Слуги Народів вони можуть претендувати на фракцію у 190-210 депутатів

2) Оппозиційний Блок за Життя з 11% міцно закріпився на другій позиції, яку з великою вірогідністю нікому не віддасть. Наразі їхня фракція може налічувати 33-35 мандатів. А це означає, що найбільш одіозні особисті на кшталт Кузьміна мають шанси зайти у парламент.

Докооптувати фракцію мажоритарними депутатами буле не просто. Адже на південному-сході вони змагатимуться із мажоритарщиками від Блоку Кернеса-Ахмєтова-Новінського та ЗЕ.

3) Європейська солідарність з 7-8% зберігає третю позицію, що дає їм орієнтовно 21-23 мандатів. По мажоритарні вони мають шанси провести орієнтовно ще 10-15 депутатів.

Наразі ЄС застигла на місці і якщо найближчим часом не посилить свою комунікаційну стратегію є ризик спадання рейтингу до 6-7%. І навпаки - у разі агресивної інформаційної кампанії вони можуть добрати 1-2%.

4) Голос набирає 6-7% що дає їм орієнтовно 18-20 депутатів. По мажоритарці вони можуть претендувати орієнтовно на 5-7 місць.

Водночас вони демонструють гарну динаміку і мають перспективи росту. Але для цього їм потрібно виходити із «комфортної ніші» західно-центральної України та їхати з концертними турами на Лівобережу Україну.

5) Батьківщина 6-7% і ті ж самі 18-20 місць по списку і 8-10 по мажоритарні. Однак наразі я не розумію за рахунок чого вони збираються добирати голоси та піднімати рейтинг партії.

6) Громадянська позиція та Сила і Честь мають понад 4% і мають шанси ввірватися до парламенту. Однак у змаганні між цими двома політичними силами перевагу віддаю останнім. Це пов’язано з низкою факторів:

По перше, рейтинг Громадянської позиції продовжує активно доїдати Голос. По друге, Громадянська Позиція виставила у своїх базових електоральних регіонах одіозних мажоритарщиків (один Мусій тільки чого вартий)

По третє, Смєшко за данними КМІС, як імовірний кандидат на Премєрську посаду, має високий персональний рейтинг у понад 8%. Фактично це є додатковий прихований електоральний резерв у 3-5% який не показують останні соціологічні дослідження.

Знайти та відмобілізувати ці додаткові голоси - ключовий виклик для технологів партії «Сила і Честь» І саме на цьому думаю вони будуть концентруватися останній місяць.

Ну і фактор Гордона потрібно враховувати ;)

По четверте, допомогти пройти партії до парламенту може низька явка, яка очікується 21 липня.

Ще низка партій балансують в районі 3% барєру. А от чи вдастся Радикалам, Українській стратегії Гройсмана та Самопомічі перескочити цей психологічний бар’єр у три відсотки, залежить впершу чергу від креативу та нестандартних ходів, які запропонують технологи цих партій.

Спостерігаємо

viktor.taran
Viktor Taran

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації