Мій Фонд ініціював створення Національного музею архітектури та будівництва

Будівельна галузь – одна із найважливіших у нашому суспільстві, а професії будівельник, архітектор, проєктант, експерт є такими, на які треба звертати більше уваги та популяризувати їх серед молоді. Для цього вирішив створити Національний музей архітектури та будівництва. Про такий культурний осередок мріяв уже давно, але тільки зараз у мене з’явилась така нагода і можливість, аби втілити це у життя.

Будь-який бізнес має бути соціально відповідальним та приносити користь нашій державі. Тому й заснував власний благодійний Фонд, Фонд Віктора Лещинського. Девіз його на перший погляд здається дуже простим: «Будуємо Україну разом!». Однак цей вислів обрав не просто так. У ньому вбачаю величезний сенс у напрямку розбудови держави як такої. Це і у значенні безпосереднього будівництва, і у значенні духовного зростання нації.

Так, мій благодійний Фонд за підтримки Національного експертно-будівельного альянсу України та групи компаній Win Experts розробив чіткий план дій, аби музей архітектури та будівництва з’явився якнайшвидше та одразу зміг поповнюватися численними експонатами.

Нині вже віднайшли для нього тимчасове приміщення та почали збирати експонати. У майбутньому ж підшукаємо спеціальне місце, де зможемо спроєктувати та збудувати вже ексклюзивне приміщення за міжнародними стандартами для нашого Національного музею архітектури та будівництва. У нім передбачимо і використання сучасних інтерактивних технологій.

Унікальною в музеї буде експозиція: частина кабінету архітектора, який працював в Україні в середині 19 століття.

Серед експонатів уже є колекція будівельних інструментів, які використовувалися наприкінці 19-го на початку 20-го століть з клеймами тогочасних майстерень.

Одним із перших експонатів нашого музею стала прінт карта перспективного плану Києва 1911 року.

Її п’ять років тому придбав у Київському антикварному клубі. Думаю, що відвідувачам буде цікаво подивитися на цей документ та проаналізувати його.

До моєї ініціативи поступово долучаються й інші партнерські організації та просто небайдужі люди, які презентують різні раритетні речі. Що теж мене радує.

Кілька тижнів тому оголосив у Фейсбук конкурс на розробку логотипу для нашого музею. Він має бути в контексті розвитку будівельної професії та розбудови української державності. За кращий логотип переможець отримає премію у розмірі 10 тисяч гривень. Роботи ж оцінюватиме професійне журі, а саме підбиття підсумків запланували на початок березня.

Нам уже надіслали десятки чудових робіт із усієї України. І вони з кожним днем поповнюються.

Підкреслю, майбутнє нашої держави залежить від кожного з нас!

До речі, для цього не обов’язково бути політиком, а достатньо просто щиро любити Україну і робити для неї хоча б щось у межах своїх можливостей!

Будуємо Україну разом!

viktor.leschinskiy
Віктор Лещинський

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації