Київ стали називати столицею підземних фонтанів. Оскільки у місті почастішали масштабні прориви теплотрас.


Кілька днів тому таке явище сталося на перехресті вулиць Петропавлівська та Захарівська, що на Куренівці. Добре хоч ніхто із людей не постраждав. Для комунальників же з‘явився шматок роботи - латати це урвище. А чи не з’явиться подібне поруч? Це риторичне питання.

Раніше подібний випадок трапився на Березняках. Тоді потужний гейзер потрощив автомобілі, порозбивав вікна у будинках та затопив квартири.


До цього кияни мали змогу спостерігати за комунальним дивом – водоспадом серед Дніпра. Це втретє за півроку прорвало трубу на мості Патона.


Підземні фонтани утворювалися і у Шевченківському, і в Голосіївському районах. Але одна із наймасштабніших аварій із проривами теплотраси сталася на початку минулого року біля метро Либідська. Тоді окропом залило не тільки вулиці, а й торгівельний центр. Дев’ятеро людей зазнало опіків.

А причина такої комунальної катастрофи полягає у тому, що теплотраси давно уже зношені і не витримують того навантаження, яке з’являється з розвитком інфраструктури. Для того, аби уникнути масштабніших наслідків, уже сьогодні міська влада за підтримки експертів має розпочати реконструкцію системи мереж «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО». Але перед цим розробити її комплексну програму.

В іншому випадку, Київ рано чи пізно перетвориться на «духмяну» Венецію.

Міська влада повинна думати не тільки про зовнішній вигляд столиці: нові парки, сквери, адмінбудівлі, а й про внутрішній організм - підземні мережі. Тарифи на комунальні послуги зростають, а якісь надання послуг знижується....

viktor.leschinskiy
Віктор Лещинський

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації