Незбагненні шляхи Господні.

Харків'янин Семен (Шимен) Кузнець, який до 21-річного віку жив і навчався у Києві та Харкові і почав кар'єру у статистичному відділі Центральної ради профспілок України, емігрувавши до США став головним архітектором американської системи національних рахунків, винахідником ВВП та Нобелевським лауреатом з економіки.

Через 5 років після еміграції до США, у 1927 році Саймон Кузнець очолив Комітет з економічного зростання у Національному бюро економічних досліджень. А вже у 1934 році він представив Конгресу США концепцію ВВП, досьогодні найбільш поширеного в світі індикатора економічного зростання. Він також з самого початку сам застерігав від неправильного використання ВВП, наголошуючи що він не є мірою добробуту чи якості життя.

У 1954 році був обраний Президентом Американської економічної асоціації, викладав у Гарварді, університеті Джона Хопкінса, був обраний почесним доктором багатьох американських ВНЗ, зокрема, Принстонського, Колумбійського, Пенсильванського університетів.

У 1971 році Кузнець отримав Нобелівську премію з економіки «за емпірично обґрунтоване тлумачення економічного зростання, яке призвело до нового, глибшого розуміння економічної і соціальної структури і процесу розвитку в цілому».

Кажуть, що колишній харків'янин все життя пам'ятав про Україну — в його домі лунали українські пісні та зберігалися українські речі.

На честь таких українців треба називати вулиці, міста та університети. І ми обов'язково створимо в Україні такі умови, щоб такі таланти могли сповна реалізувати себе на рідній землі на користь рідної країни.