site.ua
член клубу

Розповідаю колегам в Парламенті Великої Британії про Україну і ловлю себе на стійкому відчутті, що набридло жити в бідній країні заможних можновладців, де 90% населення ледве виживає, а вулиці переповнені розкішними автівками та віллами прокурорів, суддів, податківців. В країні в центрі Європи, де мільйони пенсіонерів не мають за що купити хліба та ліків, а "володарі життя" не знають, яку б їм ще яхту придбати. Ні перші, ні другі не заслужили такого життя, яке мають!

Цю гнилу олігархічно-корупційну систему "обмеженого доступу" до права на гідне життя неможливо реформувати чи покращити. Її можна тільки ламати, обриваючи ланцюги корупції, кумовства, кругової поруки. Та будувати нову систему "відкритого доступу" – конкурентну, підприємницьку, інноваційну.

Чесно заробляти і ставати заможним – як національна ідея!!!

Як цього можна досягнути? Чи це залежить від особистого рішення кожного? Безумовно, але не тільки. Потрібне й коллективне прагнення суспільства як "замовника" й політична воля влади як "виконавця". Очевидно, що без примусу тут не обійтись, бо влада без цілеспрямованого тиску суспільства діє всупереч його інтересам. Саме тому рейтинг довіри до Президента, уряду та парламенту такий низький. Консервація існуючої системи – політичний, економічний та соціальний злочин!

Але докорінні зміни реальні і зараз. Для цього треба встановити справедливі "правила гри", створити сприятливі умови. Держава, політичний клас зобов'язані зробити це, спираючись на залишки суспільної підтримки та довіри. Це треба робити швидко і безкомпромісно. Якщо не вистачає любові до власної країни, то хоча б виходячи з інстинкту самозбереження.

Ми з Олег Ляшко запропонували матрицю 5 Х 3 радикальних змін (http://www.slideshare.net/galasyuk/ss-57665693). Це Антикризовий план економічного розвитку, дорожня карта, що дозволить "перезавантажити систему", налаштувати її на український інтерес, на розвиток країни, на інтеграцію суспільства.

Я впевнений, що альтернативи цьому підходу немає, бо компрадорська політика влади – відсутність української стратегії та власного плану дій, набирання нових кредитів МВФ, тотальна приватизація і продаж сільскогосподарської землі, на фоні подальшого нищення української банківської системи та промисловості і руйнування українського підприємництва невідворотньо призведуть до економічного та соціального колапсу, в результаті якого влада буде зметена, а країна перейде до ще менш суб'єктного стану.

Як заступник Лідера радикальної партії та голова Комітет Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва, закликаю владу – схаменіться і починайте діяти в інтересах України, бо не встигнете емігрувати!

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація