site.ua
член клубу

Сьогодні в Фінляндії ЗМІ, від жовтої преси, до серйозніших, обговорювали новину про: "В Гельсінкі виявлений радіоактивний цезій - найбільше число, з моменту аварії на Чорнобильській АЕС".

При чому тут ми? Запитаєте Ви і будете праві. На наших РАЕС http://www.rnpp.rv.ua/sxema-30.html

та ХАЕС http://www.xaec.org.ua/store/pages/eng/nuccon все спокійно, можете перевірити на їх сайтах (я до цього ще повернуся).

Якщо Ви знаєте фінську, чи хоча б естонську можете прочитати більше у цьому виданні http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001133649.html?cs=email . Видання "жовте", але моя фінська подруга каже, що подібну інформацію сьогодні поширювали і серйозніші ЗМІ (хоча, я не виключаю, що вони позичили досвід своїх українських колег і передрукували все з 1 джерела).

Наскільки мені дозволив зрозуміти гугл-перекладач та моя подруга, все зводиться до наступного: цезій-137 (який використовується, як в ядерних реакторах, так і в ядерній зброї), в березні 2016 року має концентрацію у Гельсінкі, найбільшу за останні 30 років. Доза не шкідлива, але фінів зацікавило ЧОМУ так сталося.

Фіни дуже піклуються про своє здоров'я, а тому у них є державна організація, яка слідкує за рівнем радіації. Ось її сайт http://www.stuk.fi/web/en/frontpage (там є і на англійській мові).

Для порівняння викладу Вам дані з Гельсінкі, з Котки та з півночі Фінляндії.

Якщо Ви подивитеся дані по Фінляндії в цілому, то, із здивуванням виявите, що найбільші показники радіації (у 1,5-2,5 рази перевищують показники інших частин Фінляндії) саме на півдні країни.

Чому так сталося ніхто не знає, але фіни вже почали казати, що це "такий самий цезій-137, який був у Чорнобилі", а деякі заслані козачки стверджують, що в усьому винна Україна. А оце вже брехня, і наступні 2 малюнки яскраво демонструють нам, що на найпівнічніших АЕС України все спокійно, люди і предмети від радіації не світяться.

Навіщо я у вихідний день забиваю Вам голову фінами?

Справа у тім, що фіни припускають, що цезій не з АЕС, а звідси напрошується закономірний висновок, що він може бути, або з підводного човна, або хтось вирішив побавитися у супер ядерну державу. Не пам'ятаєте, чиї війська стоять недалеко із південними кордонами Фінляндії? А якщо світ не злякається могутності супер-пресупер ядерної держави, то завжди можна сказати: " це українці знову проґавили АЕС. Давайте їх покараємо, всі АЕС закриємо та змусимо перейти на Донбаське вугілля".

З іншого боку, можливо фінам нудно, у їхній спокійній і забезпеченій країні, і вони шукають способи полоскотати собі нерви.

P.S. Зате я знайшла Вам ще 1 причину випити: коли 8 березня, день народження та смерті Т.Г.Шевченка закінчаться, Ви завжди зможете хильнути чарку "від фінської радіації".

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація