site.ua
член клубу

Якщо Ви думаєте, що Уряд не думає про Вас, Ви помиляєтеся.

Я вже писала, що Ухвалою Вищого адміністративного суду України (далі – ВАСУ) від 28.01.2016 року було визнано незаконною та скасовано Постанову Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 237. Більше тут: https://site.ua/tery.tavrenko/2792-netsenzurniy-rahunok-za-gaz/

Щоб не повторятися, скажу про ситуацію людською мовою та парою фраз. Отже, Постановою Уряду № 237 було встановлено: якщо у Вас центральне гаряче водопостачання, і немає газового лічильника, Ви маєте платити за 3 куб.м. газу за 1 людину на місяць. До цього, і якщо врахувати, що Постанову Уряду визнано незаконною, тобто такою якої немає у природі, Ви мали і все ще маєте платити – за 6 куб.м.

Чому суди скасували Постанову Уряду № 237? Тому що Уряд прийняв її не дотримуючись законодавства і процедури http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/55465489 .

Що мав би зробити Уряд, який дбає про споживачів газу? Правильно. Або одразу ж, взятися розробляти нову Постанову, щоб перегляд норм не вдарив по кишені любих споживачів газу. Або розробити нову Постанову, якою встановити норму споживання газу на рівні 0 на протязі 9 місяців. Чому? Щоб урівноважити ціни з травня 2015 по січень 2016 року (адже споживачі мали б доплатити за зайві 3 куб.м з людини за кожен місяць).

Що робить Уряд? Розробляє нову Постанову (поки без номеру), вірніше не так. Не Уряд, а Міністерство енергетики та вугільної промисловості України http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/printable_article?art_id=245090565 Ось вона:

Чи подбав Уряд про ошуканих судами споживачів? Відкриваємо порівняльну таблицю і ох дивуємося. Уряд не лише не залишає старі норми (не кажучи вже про урівноваження на протязі 9 місяців), а підвищує норми споживання. Але що радує, рішення суду для Уряду не указ – Постанова № 237 все ще чинна на думку виконавчої гілки влади.

Але не думайте, що Уряд безвідповідальний і цифри були намальовані ним з обличчя усміхненої Анни Герман. Виявляється, профільне міністерство все порахувало http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article

Як це пояснюється? "Чому 4,4? Насправді норма споживання протягом опалювального сезону є в діапазоні ближче до шести, в неопалювальний сезон - менш ніж три. Ми визначили середнє значення на весь період незалежно від сезону". Тобто, визначали на око? Розрахунків я не бачила, але повірю чесному Уряду на слово – вони таки десь є під грифом: "Секретно. Державна таємниця. Всіх хто бачив, за кордон не випускати протягом 10 років".

На сайті Міністерства енергетики та вугільної промисловості України міститься ще інформація із поміткою "Довідково". http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article Прочитайте, цікаво. Але тут я викладу найсмачніше: "Протягом останнього періоду набули системного характеру відкликання заяв на встановлення лічильників газу, а також перешкоджання виконанню планових робіт по встановленню цих облікових пристроїв газорозподільними підприємствами відповідно до затверджених НКРЕКП інвестиційних програм". Знаєте чому? Тому що - вигідніше платити за нормами (тобто тих, яких нібито й у природі немає вже), ніж за лічильником. А тепер же не скажу.

Радує, що Уряд тверезо оцінює наслідки від впровадження такої постанови

Гадаю, суб'єкти господарювання у захваті від того, що доведеться витрачатися на "поліпшення матеріальної облікової бази ". Але Уряд сказав, що витрати відсутні, значить - витрати відсутні. Немає витрат. І податкова буде рада. Лишень, я не розумію, як це сприятиме "оптимізації витрат за спожитий природний газ " для громадян. Але ж я - не Уряд. Мені це розуміти не належить. Прикро, за негромадян, скажімо англійців, які вирішать пожити тут. Вони ж не громадяни, а піддані.

Отже, якби я була людиною, що вірить у всілякі теорії заколотів та у "багатокроковочки". Я б сказала: "Молодець, Уряд! Майстерно надурив споживачів газу! Тепер вони заплатять за все. А Уряд ніби й ні до чого. У всьому судді винні."

Все-таки шкода, я не знаю хто позови проти Постанови № 237 подавав. Щось мені підказує, що ці люди, якось пов'язані із виробниками та продавцями газових лічильників…

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація