В Одесі кажуть "ви або хрестик зніміть, або труси вдягніть". І ця фраза дуже влучно описує становище української влади у питанні про торгівлю з окупованими територіями.

Але про все по-порядку.

Війна. Майже три роки, як вона прийшла в Україну, принісши з собою горе, тисячі смертей, окупацію Криму та Донбасу, дестабілізацію по всій країні і так зване "АТО". Я не стану давати оцінок поведінки силових структур у питанні відвоювання територій, оборони і покарання винних у таких гірких подіях, як Іловайськ-2014 та Дебальцево. Нехай це роблять ті, хто є експертом у військовій справі.

Мої думки про інше. Може я щось пропустив, і загальні принципи ведення війни змінились або загальнолюдські правила поведінки з ворогом вже не такі, як були завжди... А може я просто надто консерватор, але вважаю, що торгувати з тими, хто вбиває наших співвітчизників - м'яко кажучи, неправильно. Серйозно. Я переконаний, що якщо ми воюємо за власну територіальну цілісність та суверенітет, то ніяких економічних (і інших) стосунків з ворогом бути не повинно. До слова, я зараз маю на увазі не лише бойовиків в ОРДІЛО, а й саму країну, яка є фактично агресором, тобто імперіалістичну росію. От хоч убийте, але хіба не є зрадою націнтересів в будь-якій формі співпраця з терористами та їх кураторами? Очевидно, керівництво країни так не вважає. Інакше як пояснити щоденні перевезення через лінію фронту вугілля, металу і т. д. як в одну, так і в іншу сторону?


Нещодавно ряд народних депутатів та добровольців розпочали товарну блокаду окупованих росією територій Донбасу. Мені невідомо, наскільки це зроблено ефективно, чи перекриє це кисень бойовикам і чи дасть блокада задекларовані результати. Якщо так - супер, якщо ні - погано. Але це не так вже й важливо за великим рахунком. Бо якщо їм не зайде якийсь продукт з України, то усе одно він приїде з РФ. Важливо зовсім інше.

Саме підняття в інформаційному просторі цієї проблеми це корисна справа. До речі, чомусь центральні ЗМІ цю тему обережно замовчують, наче вмить оглухли та осліпли. Але в тому нічого дивного, враховуючи українські реалії і "ручне" управління ЗМІ кланово-олігархічною системою. Можна по-різному ставитись до особистостей, які беруть в блокаді участь, але неможливо заперечувати, що привернення уваги до такої проблеми є правильним.

Ми всією країною переживаємо за бої в Авдіївці, але чомусь зовсім не звертаємо уваги на те, що в цей же час товари ідуть до та від тих, хто вбиває наших військових і веде вогонь з житлових кварталів.

Отак і живемо. Зправа ми воюємо, а зліва - торгуємо. Майже три роки, як у нас іде війна. Зате по телевізору - гарячі спітчі президента, які вже просто нудить дивитись.

Через декілька днів від моменту, коли почали блокувати одне з залізничних сполучень, аж ціле СБУ видало офіційну заяву по блокаді. І от з неї починають випливати цікаві речі. По-перше, як і очікувалось, служба безпеки України виступає рішуче проти блокади. По-друге, служба офіційно сказала, що не кришує торгівлю з ЛДНР. І по-третє, виявляється, що торгувати взагалі можна! Але не всім. Справа в тому, що, мабуть, співчуваючи українському підприємцю, держава насправді пішла йому назустріч, щоб той не втрачав свого бізнесу. Турботлива у нас держава, просто ви нічого не розумієте. Виявляється, у нас є якась обрана каста підприємців, зареєстрованих на тимчасово окупованих територіях і які мають дозвіл возити товари, і то лиш залізничним сполученням. Я довго шукав список компаній, які отримали такі дозволи, але ні на сайті СБУ, ні у ДФС списки чомусь так і не знайшов. Але це точно не дрібні підприємці та середній бізнес. Багато заводів на Донбасі, що належать державі, були розібрані та вивезені в РФ, але деякі чомусь уникли експропріації від бойовиків і саме здійснюють свою діяльність та користуються залізничним сполученням. Це – великі компанії, які мають досить гучні прізвища власників. Наприклад, "Стірол" в Горлівці, який належить Фірташу. До слова, підприємство постачає 3% карбаміду та аміаку на світовому ринку. Належить цей концерн Дмитру Фірташу. Або ціла імперія-група СКМ, що належить Ахметову, цілком спокійно там працює. Перелік можна продовжувати, і знайдеться ще не одна компанія, яка має дозволи на торгівлю через лінію фронту. І це лише офіційності. Найбільша ж доля цього мільярднооборотного ринку належить саме контрабанді.


Коли я побачив саме реакцію СБУ на торгівельну блокаду, то чекав наступного кроку української влади. І вони не змусили себе чекати.

6 лютого Цензор.нет повідомив "На трассе Бахмут – Константиновка произошел инцидент между полицейскими, которые пытались разблокировать дорогу для автобусов с неизвестными гражданами, и участниками блокады оккупированных территорий Донбасса, утверждающих, что в автобусах ехали "титушки"."

А ось власне і відео. До вашої уваги тітушки звичайні

А от "ідейні" мітингувальники

На місці також пристуній цілий голова поліції Донецької області Амброськін. На цьому фото він посередині. Кажуть, ідейний сєпар, який за часів окупації Криму їздив в Москву


Далі - класика. Силовий розгін. Раджу переглянути.

Тобто маємо наступну ситуацію: в напрямку блокувальників організовано їде декілька автобусів як тітушок, так і "мєстних" в супроводі великої кількості чи то кордівців, чи то беркутівців та цілого генерала-начальника поліції області. І з ними ще голова військово-цивільної адміністрації Донецької області. Абсолютно випадково. Результатом їх зустрічі з учасниками блокади стало застосування сили до останніх.

Для усієї краси потрібно ще переглянути офіційну заяву МВС з приводу цих подій, яка чомусь суттєві відрізняється від реальності.


Прямо як наче 2013й повернувся.

Сьогодні 7 лютого, а події ці відбувались вчора. Чи міг я уявити собі майже три роки тому, після кривавих подій на Майдані 19-20 лютого, у яких брав участь, що в Україні і далі буде існувати все те, що було характерно режиму Януковича? Хіба нормальним є для цивілізованої країни синдикат криміналу та органів правопорядку? Якщо тезово розібрати усю цю ситуацію, то маємо наступне:

  • РФ ров'язує гібридну війну проти України, окуповуючи наші території
  • На територіях, що контролює країна-агресор утворюються терористичні формування, які їх контролюють
  • Попри це економічна діяльність не припиняється, і ми фактично торгуємо з бойовиками. Хтось воює, а хтось заробляє (!) мільярди
  • Група громадян та нардепів ініціює блокаду торгівельних потоків через лінію фронту та починає втілювати її в життя. Поступово перекриваються шляхи сполучення для торгівлі
  • СБУ виступає з гнівною заявою проти блокади
  • Поліція спільно з тітушнею та проплаченими мітингувальниками здійснює спробу розігнати акцію протесту.

В цей час президент, прем'єр, спікер ВР та інші високопосадовці мовчать. Ні слова, жодного коментаря. Дійсно, у нас же нічого незвичайного не відбувається. В їх реальності якраз все ок.

Хотілось би завершити пост якоюсь мораллю, але, гадаю, тут будь-які коментарі просто зайві. Просто цікаво, чи не порветься п'ята точка у представників "правлячих еліт" від співпраці з ворогом. І якщо карма існує, хотілось би, щоб кожна блядь, яка робить гроші на смертях наших військових і на цій чортовій війні, отримала у відповідь лиш, те що сіє українцям - кров, горе та руйнування.

sternenko
Сергій Стерненко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації