Отюкен: що там в Туреччині?

Наша публічна політика дуже провінційна. Тільки обривки дискусій про великодержавницькі проекти України, майбутнє Європи, глобалізм прориваються у публічний простір. Малодушність політичного класу і жлобство їх роботодавців своїм примітивізмом опускають нашу політику нижче плінтуса. Інтелектуали логічно залишаються на узбіччі - кому треба їхні проекти, якщо треба кришувати корупційний "Ротердам+"?

Мені якось осточортіла жовтизна нашого політпроцесу. Я переглядав новинні ресурси різних азіатських країн. Натрапив на цікаву новину.

В Туреччині, яка вільна від диктату лібералізму і толерантності, з'явилася цікава партія "Союз Отюкен". В нашому контексті можна сказати, що це партія, яка прийшла справа, як і в Україні. Виявилося, що пантюркізм не просто живий, а став більш затребуваний в Туреччині внаслідок політики ісламізації Ердогана і програшу кемалістського націоналізму після провалу військового перевороту.

Справді, можна знайти багато дивних партій в ЄС чи будь-де, які є маленькими. Однак Отюкен, яка тільки почала діяти в 2017 р., має великі перспективи. Адже ніша турецького націоналізму стала в останній час набагато вільнішою. Тим більше, що коли раніше після Кемаля всі були тюрки були об'єднані своїм цивілізаційним походженням.

Ідеологія Отюкена пантюркістська. Згідно з нею тюрки - вища раса. Так, саме так у них і говориться. Всіх тюрків треба об'єднати в одну Орду - армію. В інтересах пантюркізма і наш окупований Крим, який розглядається як територія Великого Турану і на якому українці - ясне діло - жити не будуть.

Що цікаво, з приводу останнього, нинішні домагання кримських татар внести зміни в Конституцію щодо визнання Криму як їхньої національної автономії повністю лягають в ідеологію не тільки татарського націоналізму, а й пантюркізму. З ним татарський рух тісно пов'язаний. А такий вид автономії означає, що керувати Кримом за таким проектом мають етнічні татари, інші громадяни України відкидаються в претензіях на керівництво в Криму. Феміністки там не займуть керівні посади) Татарка ж не може бути феміністкою через іслам.

Порошенко підтримує такий проект по Криму. Ось як з другорядних щодо пантюркізму причин наш Президент виявився його агентом. Тепленький шоколад гнучкий.

Традиція, на яку стала ця партія, вона антиісламська. Партія виступає проти існування ісламських шкіл. Якщо не іслам, тоді тільки ставка на расову основу. Національність по-арабськи - тобто за ісламом - вони відкидають.

"Союз Отюкен" найближчим часом може стати частиною великої турецької політики. У такій партії зацікавлені також і за кордоном. Центральна Азія та Азербайджан в цій партії бачать засіб поглиблення співпраці з Туреччиною на фоні зменшення до них інтересу Анкари через війну в Сирії.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація