Протистояння представників організації С14 і правоохоронців в черговий раз засвідчило, що наша поліція досі не навчилась діяти в рамках закону. Якщо відкинути нашарування, складені із заяв міністрів і чиновників щодо реформування, просування вперед по цивілізаційному шлях, можна побачити обмежених і жорстоких представників міліції з часів Віктора Януковича.

Пригадаємо, як у січні 2014 року вийшла постанова Кабміну №14 «Правила застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку». Цим порядком підсилювались каральні засоби фізичного впливу на протестувальників. Зокрема, була усунута норма про допустимість використання водометів виключно при температурі повітря вище «0» градусів Цельсія. Також були дозволені аерозольні гранати «Дрейф-2», світло-шумові «Пламя-М», «Факел-С», «Заря-2», ручні димові гранати «Сирень-3».

Не можна бути абсолютно впевненим, чи була ця постанова відмінена. Але у світлі останніх подій мало хто буде здивований, якщо на вулицях з’являться водомети. Десь же вони стоять, вкриваються пилом з часів Майдану і ждуть свого часу. Здається, наша поліція дозріла до серйозних справ: розгону демонстрацій, маршів, громадських акцій. При чому з особливою жорстокістю.

Будь-які виправдання, оригінальні флешмоби від правоохоронців сьогодні виглядають жалюгідно. Якби не прозвучало і не було почуте «»Лягай, Бандеро!» ні в кого б з високого керівництва навіть не закрався сумнів щодо побиття людей. Злякалися не насилля, а не політкоректного вигуку. Ось і все, що потрібно знати про честь мундира поліцейського!

Можна твердити, що це не поодинокий вигук. Такі розмови точаться серед особового складу, висловлюється зневага до пересічних громадян. Тому нічому дивуватись, коли бачиш, як на велелюдному проспекті б’ють затриманого. Він, можливо, злочинець, але це може визначити лише. Б’ють же вже зараз!

Не беручись судити дії С14, треба акцентувати увагу на необхідності дій поліції у рамках закону. У тому числі щодо застосування сили. Інакше ми знову повернемось у часи Януковича. А може, вже повернулись – і варто діставати шумові гранати і струшувати пил з водометів? Правоохоронці, здається, будуть тільки «за»!

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація