З перших сторінок книги Ешлі Венс "Ілон Маск Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє" вражає, на що здатна окрема людина.

Ілон Маск крок за кроком створює свій світ у якому Марс колонізували люди, космічні кораблі багаторазового використання здійснюють міжпланетні регулярні перевезення вантажів та пасажирів, а люди на Землі пересуваються швидкісними шосе на електромобілях, які безплатно за двадцять хвилин заряджаються запасом енергії для руху на сотні кілометрів.

Так, колонзація Марсу це лише мрія, але ракети багаторазового використання, які можуть здійснити політ у космос і повернутись назад, приземлившись на те саме місце, уже завтра стануть реальністю завдяки роботі команди SpaceX.

Якщо дивитись на усе це з України, то здається, ніби між нами сотні років прогресу, а відстань вимірюється світловими роками. Але ні, це реальність, яка всього за 9870 км від нас.

З голови не виходить питання, чому це можливо там і неможливо тут?. А найголовніше, чи зможем ми досягти цього колись?

Відповідь на перше запитання слід шукати в суспільно-політичному устрої США. Саме там сформувалася унікальна ідея, що людина має право на життя, свободу і прагнення до щастя.

Не сумнівайтесь, розуміння цього міцно вкорінилось у свідомості американців. Саме такий світогляд дає змогу винахідникам як Стів Джобс і Стів Возняк влаштувати революцію у світі комп'ютерних технологій, а мрійникам на кшталт Ілона Маска - революцію в сфері освоєння Космосу.

Дивовижно: для того, щоб запустити ракету, наприклад, в Росії, потрібні ресурси в масштабах держави, а для того, щоб зробити це саме в Америці достатньо ініціативи і інтенсивної праці команди приватної компанії!

Звичайно, що майбутнє за Америкою, але не тому, що у них є долар, НАТО, армії і флоти, а тому, що там живуть люди, які розуміють, що у світі немає нічого неможливого, а найголовніше, які мають змогу реалізувати свій потенціал.

І тут ми переходимо до відповіді на друге запитання. Для того, щоб майбутнє було у нас, потрібно в Україні створити умови розвитку приватної ініціативи і підприємництва. Перестати оглядатись на державу в особі кандидатів-шарлатанів, а брати свою долю у свої руки. Уряд не має бути пастухом, який водить безпорадних дійних корів куди йому заманеться, а має бути сторожем, який захищає власність громадян, коли вони сплять і допомагає знедоленим, які цього потребують, а не розмножує утриманців.

Усе в наших руках. Америку свого часу теж побудували фермери з вилами.


Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація