site.ua
член клубу

Під час масових акцій та заходів, особливо спрямованих проти діючої влади, нерідко використовуються системи приглушення зв'язку та інтернет-мереж.

Під час Революції на Майдані, з масовою популяризацією стрімів та технологій онлайн передачі сигналу, влада та провладні чиновники почали масово використовувати "глушилки". З 2-ї пол. ХХ ст. існують військові аналоги такого зразку (типу "Кольчуги"). Однак, у цивільному житті більш поширені "відра". Спочатку моду на них завели в РФ. І від них її перейняли вітчизняні "віпи". Називається ця система "Пелена".

Окрім поширеності таких систем у політиків і бізнесменів, останнім часом такі ж девайси почали використовувати правоохоронці. Включення "Пелени" дозволяє заглушити сигнал мобільного інтернету, а у деяких випадках і телефонного зв'язку.
Ось на фото машина, якою привезли поліцейських.

А поруч стоїть такий же автобус, на якому виставили систему "Пелена".


Дія такої системи не поширюється далі, ніж на 50 метрів, а тому, якщо у вас не ловить мобільний зв'язок, або інтернет - спробуйте просто обійти коло глушилки, і увімкнути потрібний зв'язок за межами дії спецсистеми.
Також, у разі заворушень, активісти повинні розуміти, що такі машини є координаторними, і через них ведеться спец-зв'язок. А відтак - вони можуть стати першими жертвами атак активістів.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація