За словами французьких вчених, серед хворих на коронавірус насправді не так багато курців. Йдеться про всього лише 5% з усіх хворих.  Примітно, що раніше до схожого висновку прийшли вчені з Італії. Так, дослідники з Верони заявили, що курці хворіють не частіше, ніж люди, які не мають цієї звички. Дослідження було опубліковане у European Journal of Internal Medicine.

Однак дослідники з Франції зробили помилкове припущення, що саме нікотин може допомогти в запобіганні зараженню COVID-19. Була висунута гіпотеза про те, що нікотин осідає на клітинних рецепторах ангіотензинперетворюючого ферменту, за допомогою якого коронавірус і проникає в клітину. Однак вірусу зробити це не може якраз через те, що на цьому місці знаходиться нікотиновий осад. Як повідомив портал "DW„, нейробіології з Інституту Пастера на чолі з професором Жан-Полем Шанже впевнені, що необхідно використовувати нікотиновий пластир. 

На мій погляд, французькі вчені помиляються, нікотин з диму не може «осідати» на клітинних рецепторах. Молекули не можуть осідати — вони або з'єднуються з іншими молекулами, або ні. Насправді коронавірус просто знешкоджується димом цигарок, який досягає поверхні верхніх і нижніх дихальних шляхів під час паління. Гарячий дим цигарок, окрім нікотину, містить багато різних шкідливих речовин, у тому числі смоли дьогтю у стані аерозолю, альдегіди, феноли, ціаніди, миш'як тощо, які є вбивчими для коронавірусу.

Те, що курці по декілька разів на день курять, тим самим знешкоджуючи коронавірус, саме і призводить до запобігання зараженню, або до значного зменшення вірусного навантаження, що зумовлює легке протікання хвороби. Тютюнопаління — це свого роду регулярні щоденні (навіть по декілька разів за день) інгаляції комплексом шкідливих для збудника речовин.

Тут варто ще раз нагадати, що набагато кращим способом профілактики Ковіду є регулярні алкогольно-содові інгаляції, які, на відміну від тютюнопаління, є повністю безпечними для організму людини і показали свою високу ефективність.