site.ua
член клубу

Несподіване рішення Міносвіти за два місяці до закінчення навчального року відмовитися від існуючої системи друку свідоцтв та атестатів створило реальну загрозу того, що випускники 9-х та 11-х класів не отримають вчасно документи про освіту.

Міністерство освіти і науки добралося і до випускників. Знову "відзначився" пан Квіт: до переживань учнів 4-х та 7-х класів, які отримали тільки половину від необхідної кількості підручників і то лише в січні, а також до ганебного скасування фінальних етапів предметних олімпіад в 8-9-х класах, додалися ще й експерименти над випускниками.

Суть: за два місяці до кінця навчального року МОН видає наказ №319 від 24 березня 2016 року, яким встановлюється нова система ведення бази даних випускників та визначається нова організація, яка цю "експериментальну" систему буде обслуговувати.

Ось лише уявімо: за два місяці до кінця навчального року ввести в дію експериментальну (тобто не налагоджену, не перевірену на реальних задачах, "порожню", без даних) систему для друку документів про освіту.

Сказати, що школи в шоці - нічого не сказати. Всі без винятку мої колеги, директора шкіл абсолютно дезорієнтовані. Ніхто не може пояснити, як це буде - і чому це знадобилося.

Господа міністерські себе не обтяжували навіть тим, щоб пояснити: а якого біса взагалі знадобилося за 60 днів до закінчення навчального року міняти систему друку документів про освіту?

Якщо так вже хотілося це зробити, то чому не на початку навчального року? Щоб районні управління освіти (РУО) і школи змогли протестувати систему, перевірити правильність даних, виловити недоробки?

Ситуація справді тривожна. І якщо з 9-ми класами (де випускний 10 червня) це не так загрозливо - є хоч і невеликий, але запас часу, то з 11-ми - просто караул. Атестати і додатки до них можна починати друкувати тільки після того, як від Українського центру оцінки якості освіти будуть отримані результати тестів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), і статися це має до 27 травня включно. Тобто існує аж ніяк не теоретична ймовірність, що дані прийдуть всього за день до випускних вечорів, які відбудуться 28-го травня.

При цьому, як пояснили адміністрації шкіл в РУО, друкувати атестати повинні тільки в управлінні: тобто за один день в кожному районі потрібно надрукувати на одному-єдиному "спеціальному" принтері понад півтори тисячі атестатів і видати їх школам.

Зараз органи управління освітою не мають доступу ні до старої базі (доступ до якої вже закритий) ні до нової (якої ще не існує). У МОН обіцяють, що нова база буде відкрита в квітні - при цьому треба буде "з нуля" заводити в нову структуру всю інформацію про школи і випускників.

Наказом пропонується передати ці дані від "Інфоресурсу", який раніше друкував свідоцтва та атестати. Але коли це реально буде зроблено і коли РУО і школи отримають можливість звірити дані, щоб вчасно надрукувати документи про освіту, ніхто сказати не може.

Це - прямий шлях до колапсу: досить одного-єдиного збою в системі або відмови принтера - і директори шкіл будуть на випускних вечорах роздавати не атестати, а безпорадні виправдання.

sergii.gorbachov
Сергій Горбачов

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації