site.ua
член клубу

Шансів на перемогу у другому турі у Порошенка, цілком очевидно - жодних: занадто великий розрив, занадто великий електоральний резерв у Коломойського.

Аналізувати, хто до кого перейде у другому турі - немає сенсу: це вже десятки разів зробили до мене. Ще раз - без шансів. Хоча, звісно, Порошенко - боєць. І просто так не здасться.

Але це - лише спроби зменшити розмір шкоди, зберегти те, що можна зберегти. Не більше.

Чому Порошенко програв ці вибори - вже писано-переписано: я також висловив своє бачення, хоча, звісно, не є політологом. І мій аналіз базується виключно на власних спостереженнях.

Куди цікавіше спробувати спрогнозувати: а що ж далі?

А далі буде цікаво.

Зрозуміло, що частина БПП з числа "флюгерів" (вочевидь - чимала) очікувано відпаде від Порошенка та припаде до Коломойського. Політика, нічого особистого :)

Але у Порошенка точно залишиться ядро прихильників - і чимале. Залишиться величезний досвід, гроші (що важливо), вагомий авторитет серед світової політичної спільноти. І висновки він точно зробить.

Крім того, вибори 2019 - попри поточну неприємність - несподівано подарували Порошенку інший шанс: перейти в опозицію - і з цієї позиції жорстко критикувати Коломойського, а потім - взяти участь у виборах 2024, у яких він інакше (два терміни на посаді Президента) не мав би права брати.

Тобто - ті, хто залишиться в його команді, перейдуть в опозицію: і це буде дуже неприємна для Коломойського опозиція.

Звичайно, що вже у перші місяці при владі ставленик Коломойського, який не має жодного досвіду управління державою та політичного маневрування, наробить помилок, які із величезним задоволенням будуть тиражуватися "ображеними" політиками з різних таборів. Тиражуватися, у тому числі - і тими, хто зараз "мочив" Порошенка. Це буде захопливе видовище :).

Ясна річ, шоумена будуть направляти "правильные товарищи", але свій мозок іншій людині не вкладеш, то варіації у певних ситуаціях, які потребують миттєвої реакції, будуть вражаючими.

Які загрози нас очікують?

Повторюся: я не політолог, але можу припустити, що єдина дійсно потужна та сутнісна для України загроза, з якою треба буде боротися всім притомним українцям (сподіваюся - незалежно від табору) - це намагання Коломойського зупинити, а то і повернути рух України від Москви, спрямувати Україну назад у "тайожний союз". Вирішальна складова цієї загрози - військова присутність РФ на окупованих українських територіях.

Потенційно, боротьба проти неоімперських поривань Коломойського - це третій Майдан, хоча цього дуже б не хотілося.

Все інше - то суто українські справи, які можна вирішувати так чи інакше. Тим більше, що децентралізація вже надала можливість владі на місцях відчути смак живих грошей - і просто так вони ці гроші не віддадуть. Хоча спроби Коломойського ці гроші прибрати до рук - точно будуть.

Отож, нас очікують цікаві та насичені роки.

Тримаймося - та робимо свою справу.

Все буде Україна.

P.S.
Ще раз - це суто мої думки: без жодних претензій на істинність.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація