site.ua
член клубу

-- Ааааа!!!! Зрада!!! Як такий вчитель взагалі може працювати з дітьми!? Куди дивиться директор школи?! Чому не звільняє того, хто ганьбить дітей?!, - приблизно таку реакцію батьків відразу викличе поставлене питання.

Я вам, дорогенькі, зараз розкажу, куди дивиться директор - і що він може (точніше - не може) зробити.

На щастя, більшість педагогів у школах (в тому числі - і в нашій) - цілком адекватні розумні люди, які знають справу і поважають дітей. Але й інші, на жаль.

Чи знають батьки, що директор школи практично не має реальних адміністративних інструментів управління в тому випадку, коли вчитель грубо порушує професійну етику і не реагує на скарги батьків та зауваження керівника?

Так от, знайте: контракт з вчителем підписує районне управління освіти. Воно і є роботодавцем.

Директор не може не те що звільнити вчителя, який кричить на дітей, називає їх "дєбілами" і принижує їх людську гідність: керівник школи навіть догану не може оголосити такому "педагогу" за доведеними фактами непрофесійної або неетичної поведінки.

І ганьблення дітей - не єдиний випадок: є більш небезпечні дії, які не так кидаються в око, але надзвичайно шкодять дітям.

Наприклад - розголошення даних про склад характеру, риси особистості дитини, які отримані в результаті різноманітних психолого-педагогічних досліджень. Це - абсолютно неприпустимо з точки зору професійної етики і прав дітей: але відбувається досить часто. І директор самостійно не може цьому завадити.

Щоб оголосити догану, треба робити подання до районного управління. А там призначать перевірку, пришлють комісію, яка (якщо директор не дуже "присідає" перед начальством) цілком може вирішити, що педагог (?), який ганьбить дітей або розголошує персональні дані, не винен.

Але ж винного у конфлікті треба знайти, чи не так? Ну то здогадайтеся з одного разу, хто буде винним.

Правильно: директор. Бо директор "не забезпечив виконання нормативних вимог організації навчально-виховного процесу". Бо не назбирав тони довідок, доповідних, скарг, аудіозаписів - ще бозна чого.

Бо треба було не вимагати дотримання професійної та людської етики у спілкування з дітьми, а делікатно вмовляти лайливого "колегу" або дилетанта та "знаходити порозуміння з колективом".

А насправді: не захочуть виносити сміття, ходити по судах (бо зазвичай такі "колеги" - природжені сутяги).

І хто ж залишається постраждалою стороною?

Знов відповідь очевидна: діти, які й надалі вимушені терпіти приниження через лайку або оприлюднення приватних даних про них.

Про директора мови взагалі нема: він "крайній" завжди :)

Поки що - до змін у законодавстві, до автономії закладів освіти - єдина надія у такій ситуації - на батьків, які врешті-решт прокинуться і стануть на дієвий захист прав власних дітей.

sergii.gorbachov
Сергій Горбачов

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації