site.ua
член клубу

Багато суперечок через "шкільну форму" виникають тому, що учасники дискусій змішують поняття "шкільна форма" і "одяг для школи".

Давайте визначимося.

ШКІЛЬНА ФОРМА - це те, що ОБОВ'ЯЗКОВО для носіння: хочеш ти того чи ні. За те, що людина одягнена "не по формі", передбачені конкретні санкції. Наприклад, якщо дитина прийшла в школу у штанях "не того відтінку", її можуть не допустити до занять, зробити зауваження, влаштувати цькування. Прикладів вистачає.

ШКІЛЬНИЙ ОДЯГ - це те, що КОЖЕН ОБИРАЄ САМ, без примусу, керуючись власним смаком. Шкільний одяг має бути зручним, охайним, відповідним до сезону. Його стиль, колір - то виключно справа дитини та її батьків. І смак до одягу треба виховувати: не заборонами, а поясненнями - і власним прикладом.

Так от. Я обома руками "проти" обов'язкової форми - і "за" зручний шкільний одяг.

Якщо цей одяг матиме певні ознаки належності до закладу освіти (емблема, фасон, колір тощо) - будь ласка, тільки вітатиму: бо коли дитина пишається належністю до освітньої спільноти - це добре. Але тільки за вільним вибором, без примусу.

І тут у мене виникає певний когнітивний дисонанс.

От, наприклад, є у Києві мистецький (це важливо) заклад освіти, керівник якого заявляє, що "нашим учням потрібна форма". Тобто - дітей і студентів мистецької (!) школи, які, за визначенням, мають бути креативними, не схожими на інших - керівник закладу пропонує вдягнути в однакову обов'язкову форму. Мені одному це видається трохи .... еее... дивним?

sergii.gorbachov
Сергій Горбачов

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації