site.ua
член клубу

Після того, як в пресі і соцмережах почали з’являтися матеріали про отримані сотні тисяч міністрами нового Уряду, його очільник зробив відповідний пост. Основна мета цього посту полягає в тому, щоб виправдати те, що відбулося. Начебто міністрам потрібна офіційна висока зарплатня, щоб вони, «офіційно прибідняючись, не грабували країну і людей».

«Ми припинили ганебну практику тіньових схем та відкатів в Уряді… Ми розуміємо підвищену увагу до цього процесу, але це — єдиний правильний шлях. Це — невід’ємна складова подолання корупції у владі. Наша принципова позиція — в Уряді не буде корупціонерів і схем. Припинивши схематоз та зробивши міністрам білі високі зарплати, ми долаємо корупційну практику у владі. … Держслужбовці всіх рівнів мають отримувати гідну зарплату, щоб у них не було спокуси зловживати своїм службовим становищем, окрім цього вони мають завжди пам’ятати про невідворотність покарання за посадові зловживання — тільки так влада буде працювати ефективно». І так далі – те, що написав А.Гончарук.

Просте питання: він хоча б сам вірить в те, що написав? Але навіть не це головне. Він, напевно, знає, що 70% (а це 9 млн. - чверть країни) українських пенсіонерів отримують пенсії менше 3 тис. грн., а мінімальна зарплата 4,7 тис. грн. і середня зарплата в Україні – 10 тис. грн. (це до утримання податків – 20%).

Аналогічно виправдовується підвищення зарплані і нардепам (до 100 тис. грн.).

Не хочеться закликати до моралі і совісті, бо ці речі для сучасних нардепів і міністрів просто є застарілими категоріями.

Як може міністр соцполітики отримувати 216 тис. за місць, коли середній військовий пенсіонер отримує цю суму за 4 роки (48 місяців), а середній цивільний пенсіонер за 6 років (72 місяці)? Як може бути зарплатня у заступників міністра культури 400 тис., коли олімпійській збірній не вистачає коштів на тренування, а працівники закладів культури отримують "мінімалку". Як може керівник Укрпошти отримувати 1,4 млн. в місяць (а на 2020 рік йому взагалі запланували 1,9 млн.), а простий листоноша не отримує і 3 тис. грн.? І ще багато таких як! Вже доходить до маразму, коли річні зарплати наших топ-чиновників порівнюються з відповідною зарплатнею Президента США (і вони більші).

Не потрібно прикриватися розмовами про боротьбу з корупцією і подоланням схематозів. Це казки для народу. Це все називається узаконеною корупцією. А подолати цей безлад в системі оплати праці міністрів і нардепів та корупцію, в тому числі, можна тільки за допомогою наявної совісті. Іншого просто не має.

І на кінець, самий простий, прозорий і справедливий спосіб визначити зарплатню топ-чиновникам – офіційно прив’язати до мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму або середньої зарплати (як це робиться в цивілізованих країнах). Було бажання і совість. Потрібно максимум 1000 топ-чиновників, у яких є совість і мораль, щоб змінити країну.

P.S. А ще погляньте на посадові оклади прокурорів (постанова КМУ від 11.12.2019 № 1155), там теж буде зарплатня по декілька сотень тисяч.

sergey.zelinsky
Sergey Zelinsky

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації