site.ua
член клубу

«Люди, вірячи, що новий правитель виявиться краще, охоче повстають проти старого, але незабаром вони на досвіді переконуються, що помилися, бо новий правитель завжди виявляється гіршим за попереднього»

Нікколо Макіавеллі

Закінчився листопад – місяць революційних річниць та сумних подій, які стали наслідками революційних процесів різних років. Сьогодні існує купа монографій і наукових статей про соціальні (політичні) революції та їх наслідки. В них написано і про «низи», і про «верхи», приведена типологія революцій: «зверху», «знизу», універсальні, оксамитові і кольорові, військові перевороти, також визначена відмінність понять «революція» і «переворот».

Виявляється «політична революція - це процес незаконного повалення державної влади опозицією за підтримки частини народу, за яким слідують значні перетворення, що призводять до зміни державного (політичного, громадського) і економічного ладу. Якщо значних змін не відбувається, то це не революція, а переворот». Ось як!

Кажуть, що під час революції Гідності на майдан у Києві вийшов середній клас, який боровся саме за зміну ладу. Також кажуть, що на тому майдані були люди з 2-3 вищими освітами і знанням 2-3 іноземних мов. Напевно були, досліджень ніхто не проводив. Але чи зможуть сьогодні люди з 2-3 вищими освітами пояснити постреволюційне зростання тарифів і цін на найнеобхідніше бабусі, яка нарізала тонни бутербродів в КМДА, та ультрасам с "молотовим" в руці. Це те, з чим стикається українське населення щодня. До речі, такий ріст цін і тарифів це далеко ще не кінець.

У підручниках написано, що негативними наслідками революцій є: громадянська війна; іноземна інтервенція; втрата територій; численні жертви; соціально-економічна та політична кризи; падіння рівня життя; розвал країни; зростання злочинності; масова еміграція. Чого з цього немає в Україні в 2017 році?

І саме головне, історія революцій показує, що країни проходять за сотні років (а то і всю свою історію) через одну революцію (максимум дві). Засвоюють уроки і баста! Революція в Англії (1640-1660); революція в США (1775-1783); революція в Італії (1849); революції в Німеччині (1949 і 1918), Велика Французька Революція (1789-1799). До речі, в Сорбоні тільки недавно закрили кафедру історії французької революції, а до цього понад 100 років студенти досконально вивчали причини, уроки і наслідки цієї єдиної французької революції. Вивчали, щоб не було більше революцій!

Через скільки революцій пройшла Україна за останні 30 років? Чотири - 1990, 2001, 2004, 2013-14 рр. Якщо перші три були «бархатними», то остання – кровавою. Після кожної революції життя людей стає все гірше і гірше. Це факт! Згідно піраміді потреб Маслоу, ми вже не можемо забезпечити більшості громадян навіть перший рівень (задоволення фізіологічних потреб в харчуванні і середовищі проживання, точніше навіть виживання), не кажучи вже про другий (безпеки) і наступні рівні. А про рівень самореалізації і гідності просто помовчимо. Але при цьому постійно тягнемо українців в якісь нові революції і Майдани.

Напевно, в вищих навчальних закладах варто створити кафедри історії революцій (соціальних і науково-технічних). А можливо і сексуальних революцій. Тому, що після кожної революції нові правителі «мають» український народ у самій збоченій формі, при цьому самі «з жиру бісяться», приходячи в парламент на золотих шпильках, з сумках і в годинниках за сотні тисяч гривень.

А поки продовжуйте приймати привітання від головного фіскала країни БПП-ця Романа Насирова, якого звинувачено у крадіжці 2 млрд. грн., і який вийшов під заставу в 100 млн. грн. та недавно відгуляв на розкішному весіллі діючого заступника Міністра юстиції Наталії Севастьянової з команди одного з «облич Майдану» Арсенія Яценюка. До речі, на весілля чиновник Севастьянова витратила 1,5 млн. грн. І це під час під час війни і зубожіння українців. От вам і бенефіціари революцій, які і отримали той самий, але власний синергетичний еффект.

sergey.zelinsky
Sergey Zelinsky

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації