«Люди, вірячи, що новий правитель виявиться краще, охоче повстають проти старого, але незабаром вони на досвіді переконуються, що помилися, бо новий правитель завжди виявляється гіршим за попереднього»

Нікколо Макіавеллі

Закінчився листопад – місяць революційних річниць та сумних подій, які стали наслідками революційних процесів різних років. Сьогодні існує купа монографій і наукових статей про соціальні (політичні) революції та їх наслідки. В них написано і про «низи», і про «верхи», приведена типологія революцій: «зверху», «знизу», універсальні, оксамитові і кольорові, військові перевороти, також визначена відмінність понять «революція» і «переворот».

Виявляється «політична революція - це процес незаконного повалення державної влади опозицією за підтримки частини народу, за яким слідують значні перетворення, що призводять до зміни державного (політичного, громадського) і економічного ладу. Якщо значних змін не відбувається, то це не революція, а переворот». Ось як!

Кажуть, що під час революції Гідності на майдан у Києві вийшов середній клас, який боровся саме за зміну ладу. Також кажуть, що на тому майдані були люди з 2-3 вищими освітами і знанням 2-3 іноземних мов. Напевно були, досліджень ніхто не проводив. Але чи зможуть сьогодні люди з 2-3 вищими освітами пояснити постреволюційне зростання тарифів і цін на найнеобхідніше бабусі, яка нарізала тонни бутербродів в КМДА, та ультрасам с "молотовим" в руці. Це те, з чим стикається українське населення щодня. До речі, такий ріст цін і тарифів це далеко ще не кінець.

У підручниках написано, що негативними наслідками революцій є: громадянська війна; іноземна інтервенція; втрата територій; численні жертви; соціально-економічна та політична кризи; падіння рівня життя; розвал країни; зростання злочинності; масова еміграція. Чого з цього немає в Україні в 2017 році?

І саме головне, історія революцій показує, що країни проходять за сотні років (а то і всю свою історію) через одну революцію (максимум дві). Засвоюють уроки і баста! Революція в Англії (1640-1660); революція в США (1775-1783); революція в Італії (1849); революції в Німеччині (1949 і 1918), Велика Французька Революція (1789-1799). До речі, в Сорбоні тільки недавно закрили кафедру історії французької революції, а до цього понад 100 років студенти досконально вивчали причини, уроки і наслідки цієї єдиної французької революції. Вивчали, щоб не було більше революцій!

Через скільки революцій пройшла Україна за останні 30 років? Чотири - 1990, 2001, 2004, 2013-14 рр. Якщо перші три були «бархатними», то остання – кровавою. Після кожної революції життя людей стає все гірше і гірше. Це факт! Згідно піраміді потреб Маслоу, ми вже не можемо забезпечити більшості громадян навіть перший рівень (задоволення фізіологічних потреб в харчуванні і середовищі проживання, точніше навіть виживання), не кажучи вже про другий (безпеки) і наступні рівні. А про рівень самореалізації і гідності просто помовчимо. Але при цьому постійно тягнемо українців в якісь нові революції і Майдани.

Напевно, в вищих навчальних закладах варто створити кафедри історії революцій (соціальних і науково-технічних). А можливо і сексуальних революцій. Тому, що після кожної революції нові правителі «мають» український народ у самій збоченій формі, при цьому самі «з жиру бісяться», приходячи в парламент на золотих шпильках, з сумках і в годинниках за сотні тисяч гривень.

А поки продовжуйте приймати привітання від головного фіскала країни БПП-ця Романа Насирова, якого звинувачено у крадіжці 2 млрд. грн., і який вийшов під заставу в 100 млн. грн. та недавно відгуляв на розкішному весіллі діючого заступника Міністра юстиції Наталії Севастьянової з команди одного з «облич Майдану» Арсенія Яценюка. До речі, на весілля чиновник Севастьянова витратила 1,5 млн. грн. І це під час під час війни і зубожіння українців. От вам і бенефіціари революцій, які і отримали той самий, але власний синергетичний еффект.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація