Щодо земельної реформи. Шахраї намагаються відвести увагу людей подалі від головного. Вони повторюють, що нібито "червоні лінії - це продаж іноземцям та кількість гектарів в одні руки". Але суть конфлікту в іншому:

Народ проти розпродажу ДЕРЖАВНИХ земель. Ніхто НЕ проти дозволити приватним власникам/спадкоємцям продавати їхню ПРИВАТНУ землю (ну, зрозуміло, - з обмеженнями - дивись нижче). Якби нардепи хотіли насправді допомогти тим селянам, хто має землю у власності, але нібито не може її продати, то просто могли б прописати оті обмеження і - можна знімати мораторій! Але ж ні, в плані продати державні 10млн га!

Якщо конструктивно, то якими мають бути п'ять головних кроків земльної реформи:
1) Усі наявні до продажу (державні) ділянки землі зібрати в Державний Зембанк.
2) Цей Зембанк має одноразово випустити земельні облігації (т.зв. зем.бонди, передбачені вже давно).
3) Зембанк одноразово розписує права на всі передбачені Зем.Кодексом (ст.121) ділянки землі у вигляді зембондів на рахунки громадян. Процедурно схоже, як були колись випущені приватизаційні сертифікати через Ощадбанк. Але ці цінні папери (земельні бонди) можна продати, купити, подарувати, залишити у спадок тощо.
4) Щомісяця проводити онлайн-аукціони з продажу прав оренди на конкретні ділянки землі (на 5-10-25...? років). Засобом оплати, крім гривні, можуть виступати ті самі зембонди. Отримані кошти Зембанк має щорічно розподіляти між громадянами у вигляді відсотків на зембонди.
5) Зняти мораторій, відкрити вільний обіг прав на приватні земельні ділянки з обмеженніми: а) тимчасово (років на 25, як в Польщі було) обмежити право іноземців, резидентів країни-агресора володіти правами на землю в Україні; б) в одні руки давати, як в Польщі, максимум 500 га; в) якщо орендар робить шкоду на ділянці, його право оренди скасовується, і він має компенсувати збитки держ. Зембанку

rostyslav.lukach
Ростислав Лукач

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації