Окрім того що врятував 200 000 Жидів?

 

Вряд Франко видавав Жидам-Сефардам Іспанські паспорти на підставі того що вони є нащадки Йспанців Йудейського віросповіда͡ння, таким чином Жидів визволяли навіть вже з таборів смер͡тті. Окрім того, Йспанія приімала Жидів що рятувалися viд нациського французького режиму.

 

Знамениті перемовини Франко та Гилера про вступ Іспанії ув війну продовжувалися 10 годин, і потім Гитлер казав що краще хай йому вирвуть три чи навіть чотири зуби ніж знов через це проходити, і називав Франко Жидом...

Окрім порятунку Жидів, Франко поставляв Анґлійцям продовольство та користні копалини (в Анґлії продовольство видавали за картками, і поскручивули всі мідні ручки на переплавку: щоби ви в'явили ситуацію), та не дав нацистам «визволити» Гибралтар.

Коли для фашистів (як й для всіх соціалистів) фашізм -- самоціль і фашисти (як й всі соціалисти) воліють чіплятися за владу навіть після смер͡тті: наприклад, Портуґальський диктатор Салазар призначив собі «наступника» -- Франко заповів після своєї смерті viдновити кон'ституційну монархію. Тобто його ауторитарізм був для нього засобом.

Формально Йспанія була в союзі з Гитлером, по факту ж -- навпаки.

 

 

 

Тому я вважаю, що не слід надрочувати на Бандеру: до створе͡ння УПА viн viдношення не мав. Іделоґія ОУН -- саме націзм. Слід не забувати тих хто воював за Вкраину (а не поро͡джені хворою в'явою химери): Дивізійники мають бути визнані героями офіційно, символ Дивізії має стати символом ЗСУ! Місто «Йвано-Франківське» слід офіційно переіменувати на Франциско-Франківське (Франків).