https://www.facebook.com/groups/pusatupravylnoucrainskoyu/posts/1740986112773198


Можна бачити, що половина лайків до посту -- схвальні.
Ком'ментарі переважно несхвальні, але всі такі ком'ментарі -- на рівні переходу на особистос͡тті
тобто ніяких арґументів на користь «правила дев'ятки» висунуто не було
але стало наочно видно, що собою являють ад'епти «правила дев'ятки»...

Підсумовуючи, вся «арґументація» зводиться до того що «всі так звикли», «так написано в правилах», «як-що не буде ПРАВИЛА, то що ТОДІ????»

На це можна сказати, що й до Ленинів і до топонимики катівні всі теж «звикли», але viд того що Ленинів знесли і топонимику катівні прибрали ніхто не вмер. Тобто звички можна змінювати. Так само можна змінювати правила правопису. І чомусь траґедію в цьому вбачають практично виключно «мовознавці» з-за парєбріку: https://colonelcassad.livejournal.com/5032601.html -- петиції проти Вкраинського правопису в Украині не мали вспіху і це при тому що підписувати ці петиції могли тако ж «мовознавці» з ЛНР, ДНР і кримнашисти! Тобто як-що це така вже национальна катастрофа, як нас намагаються пере~конати р*сіяни, то чому 355 підписів -- це максимум що вони змогли зібрати під своими петиціями. Де «правописні війни» котрими лякають нас р*сіяни?? Де обурені симпатики «загальноруської спільнос͡тті»???

Дійсною траґедією було як-раз нав'язане лінґвофріками «правило дев'ятки». Насправді лінґвофрікам необхідно щоби всі були безґрамотні -- тоді можна нав'язувати будь-яку маячню! Теперь лінґвофріки кажуть, що всі мовляв до цієї беґрамотнос͡тті звикли; але це можна порівняти з ногою що була зламана а потім зрослася неправильно. Тоді її необхідно знов ламати і зрощувати правильно...

 

PS

Окрім Петиції, критика викладена тако ж тут.