Як реаліст, не можу оминути теми демаршу (вчинку, протесту, бунту, зради, непокори, цирку, гротеску, перформансу, клоунади –– обирайте на свій смак, кому як подобається), яка відбулася під час ритуалу заміни берету морських піхотинців в Миколаєві. Текст не про історію. Нехай дискутують історики, а не профани в ній.

Як казав Шарль де Голь: “Народ отримує ту історію, яку заслуговує”.

Почну з запитання: чи справа в кольорі берета?

Цитую відповідь одного з учасників, якщо вірити журналісту жовтого видання: “Зараз буде розбір польотів у військовій частині. Приїде командувач, міністр. Не знаю, чим закінчиться. Це не одноразова акція. Вона НЕ СТОСУЄТЬСЯ БЕРЕТІВ, це комплексна проблема”.

Отже, зараз в батальйоні наскільки все ху@ово, що не дай Бог їх допустити до виконання бойових завдань. І питання не в кольорі берета. За що “купив” за те і “продав”.

ПРИЧИНИ

Є інформація про те, що групу неформальних лідерів очолили достойні Воїни, які вийшли з Криму, які класно воювали в АТО, і продовжують воювати. Їх там небагато було. Чоловік до 30-ти найбільш ініціативних, включаючи тих, хто звільнився з ЗСУ. Серед них були і такі, що мавпують і до “наших, і до ваших”. Болото.

Скільки всього вийшло з Криму морпіхів в 2014-му вони мабуть і самі не знають точно. Але стверджують, що в 1-му батальйоні МП з 480 чоловік на материк вийшли 126 (з них 4 жінки-військовослужбовця) – тобто 26%.

74% залишилися зрадниками навіки і багато з них продовжують служити в МП на росії і пишаються тим, що в них “чорні берети”. Вони зберігають “традиції” і скріплюють “скрєпи” в “братішєк”.

Ті, хто вийшли з Криму – ображені на всіх і вся. Вони щиро вважають, що їх “злило” тодішнє керівництво держави. У них до сих пір в психіці спрацьовує “синдром кидалова” після переживання втрати Криму. І виходить так, що на першому місці в них не Україна (держава = влада), а один з елементів “фетишу” – чорний берет морпіха. Це візуальний символ, якому вони залишилися вірними назавжди. Це те, що їм дороге і безцінне.

Виходить все так, що окремі воїни 1-го батальйону МП, що “Вірні завжди” – вірні не Україні, а чорному берету. Україна асоціюється в них з владою!!! Вони вже не вірять нікому з влади.

У цих 30-ти хлопців НЕ сформована НАЦІОНАЛЬНА ІДЕНТИЧНІСТЬ!!! Взагалі!!! Або на певному етапі її формування, віра в Україну була підірвана в їх світогляді.

Ким?

С#ка, продажними командирами і політиками, зокрема. Її відсутність проявилася в той момент, коли вони відчули, що їх знову хтось начебто “кидає”.

Згадаймо тих, хто формував українську морську піхоту у 1993 році. Хто, щоб не казав про патріотизм – це були носії радянської (ще не української) ідентичності, які попали саме в такі життєві обставини і вони мали в Криму все, що треба було мати для служби і життя.

Традиції української морської піхоти були скопійовані калькою з МП СРСР = Росії. І чорний берет, зокрема. Схрестили “їжака з гадюкою” – заякорили традиції совка в українській морській піхоті. Навіть спи#дили емблему МП в греків. Як дехто з аксакалів МП розповідає: “Слепили из того что было”.

Запитайте будь-кого з тих Воїнів-морпіхів, які висловили недопротест в Миколаєві: чому берет в морпіхів саме чорний і коли це сталося?

У кращому випадку відповіді будуть на кшталт радянських ідеологічних штампів і маразму: тому що цей колір означає “чорну смерть”, “которую несуть морпєхи в бою”. Або взагалі не буде ніяких відповідей. У відповідь буде мичання.

Все набагато простіше. Коли в союзі побачили що в США є “зелені берети” вони зробили на противагу “імперіалістам” – свої берети чорними. Без будь-якого історичного підґрунтя. Аби не так як в НАТО.

До цього там з 1930-х в берети до одностроїв мали тільки жінки-військовослужбовці.

Все, що фальшиво притягується за вуха начебто на історичних прикладах (а-ля чорний колір однострою там чогось чи когось) – це просто фейсбучний пістьож та профанація. Почитайте росіян, вони на своїх ресурсах розповідають про свою “доблєсную морскую пєхоту”, правда замовчують, що вона регулярно з 2014-го року получала піз#юлєй в АТО. І їх виписували ті ж хлопці, які вийшли в Миколаєві на перфоманс.

Окремим каталізатором цього демаршу стало совкодрочерське ставлення командування на рівні батальйону і вище до роз’яснювальної роботи. Взагалі роботи з людьми. Зараз в ЗСУ є такий модний термін “стратегічні комунікації”, в які входять “внутрішні комунікації” – тобто інформаційна робота з особовим складом. Так от виявилося, що вся ця робота в цьому 1-му батальйоні МП знаходиться в глибокій задниці. Швидше за все, людям ніхто нічого не пояснював, особливо “кримським”.

Яка там, нах, національно-патріотична підготовка?

Яке там, нах, командирське інформування?

Знову передаю полум’яний привіт “совкам-замполітам” ВМС і з 1-го бат.МП.

По факту, це ви зі своїми тупими командирами 1-го бата просрали все.

Цей миколаївський цирк свідчить про те, що матроси “чорноберетники” 1-го батальйону не поважають своїх командирів. У комбата і його замів авторитет на нулі. Ротні – АХЗ де. Не видно. Одним словом, лідерів – ЙУХ. Багатьох з цих начальників на рівні батальйону і вище вони навіть не вважають достойними звання морпіха. Тому що поведінка цих начальників – схожа на поведінку шлюх. І вони прямо про це заявили всьому суспільству.

Крім того, всі морпіхи пам’ятають Пороха, якому вони вручили (надягли) чорний берет 19 листопада 2017 р. Тобто була така політизована вистава з боку командирів і начальників з морської піхоти і ВМС, із-за якої вони зараз і вигребли іміджеві втрати.

Декілька запитань до Д***тицького. Тому що це – його колишній рідний батальйон.

Полковник, Ви хоч раз зустрічалися за останні місяці зі своїми людьми з батальйону, з якими вийшли з Криму? Так просто, по-людські? Неофіційно?

Ви доводили колись їм свою позицію? Якщо Ви її змінили, то чому не довели зараз?

Якщо Ви були проти того, щоб поміняли колір берета, тоді чого Вас не було разом зі своїми солдатами, які висловили хоча б косо-криво свою позицію?

Чому Ви їм особисто не пояснили, що це клоунада? Ви ще маєте серед них авторитет чи вже давно втратили?

Чому не розповіли про можливі наслідки, командире?

Чи крила слави і кар’єри вже відірвали тебе від землі і грішних людей?

Внутрішні комунікатори, БЛД!

НАСЛІДКИ і РЕЗУЛЬТАТИ

1. Перформанс Воїнів “Феодосійського” батальйону в країні майже ніхто не помітив. Окрім зрадо@обів і відданих совку послідовників. Але дуже звернули увагу на росії і вже “ревуть воли”.

2. Тому, якщо ревуть терпіли-роісянє – тоді це означає, що захід по заміні беретів в МП успішний. Напрямок руху перевантаження і оновлення українських бойових традицій правильний.

Крім того, Воїни-морпіхи “феодосійці”, самі того не відаючи, значно підняли рейтинг Президента. Він підійшов до групи “чорноберетників” і щиро і спокійно повідомив їм, що беретів вистачить на всіх. Протестувальників аж заціпило, бідних, від “троллінгу 80-го рівня” від Пороха. Ніхто навіть не пискнув про незгоду з кольором берету і ніякої проблеми не озвучив.

Він практикою підтверджує повернення до армії української ідентичності. А справжні українці це підтримують.

3. Формування національної ідентичності – справа наживна, але потребує більше часу. Незадоволені Воїни-морпіхи “вскрилися”. Це краще, коли хтось гадить втихаря. В армії невиконання наказу небезпечно і має значні наслідки в певних умовах. Хоча 30 чоловік це вже продемонстрували. Однак, швидше за все, наслідки для них будуть дисциплінарні. І їх бойова надійність понизиться в розумінні старших начальників.

Цікаво, щоб було, аби акторів перфомансу тут же арештували і запроторили на гауптвахту? Такий шанс упущений. Мабуть не захотіли їх перетворювати в Гадю чи бабу Юлю. Можливо і мудро зробили. Були б в образі жертв-хероїв, а це неправильно.

4. Службове розслідування буде. Когось знімуть з посади, когось двинуть вбік. Когось звільнять. Хтось звільниться сам. Вибір в кожного є. І в начальників, і в підлеглих.

5. Вангую, що батальйон стане лінійним при майбутньому формуванні нових бригад корпусу МП.

6. У ВМСУ, відсутні будь-які комунікації – як стратегічні, так і внутрішні. А якщо і якісь паростки були до цього часу – то лопнули як мильна бульбашка після Миколаєва. Доба пройшла і ніхто з Командування ВМС, Командування МП не вимовив ні слова. Ні суспільству, ні матросам, ні іншим військовослужбовцям. Думки навіть немає. Тиша у відсіках. Думають, що “разсосьотся”. Ви вже всосані, комунікатори!

НГШ мабуть для вас пост написав, полководці.

Там все гарно написано, і не тільки для морської піхоти:

https://www.facebook.com/v.muzhenko/posts/1944541982543222

Версія про срану комунікацію зі своїми людьми з рівня 1-го батальйону МП переноситься на верхні ешелони командування. Поздоровляю вас з естафетою, яка вам успішно передана.

7. Перформанс в Миколаєві, ймовірно, викликав певні сумніви в суспільства і воно “глибоко стурбоване”:

– за що воюють українські воїни-морпіхи: за Україну і національну ідентичність (не так як в них – в росіян і колаборантів) чи за чорний берет?

– ті, які прийняли і усвідомили нові традиції, надягнувши новий берет не будуть конфліктувати з “чорними беретами”?

Морська піхота – це взагалі єдиний організм?

Він здатний виконувати бойові завдання?

Ці вистави часом не зруйнують морську піхоту, коли в ній залишаться не переконані в чомусь морпіхи?

В нашій славній морській піхоті вперше зі всіх видів і родів військ створена і вибудована цілісна ЦІННІСНА СИСТЕМА на національному підґрунті! В тексті. Називається ЕТОС. Такого ще немає ні в кого в ЗСУ.

Тепер її можна піддати сумніву будь-кому?

Із-а сраної нездатності командирів і начальників спілкуватися з матросами?

P.S.

“Кожну дрібницю, кожну нашивку або аксельбант, який традиція пов’язує з попередніми славними перемогами полку, необхідно зберігати, ЯКЩО ВСЕ ЦЕ НЕ ВПЛИВАЄ НЕГАТИВНО НА БОЄЗДАТНІСТЬ АРМІЇ”.

полковник Кліффорд Уолтон “Історія британської армії” (1894 р.)

Ломка радянсько-російських стереотипів у свідомості військовослужбовців ЗСУ продовжується. І нас чекає УСПІХ в цьому процесі!

realist.armiyskiy
Реаліст Армійський

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації