Думаю, що ні, і ось чому.

"Зелена команда" звертається до досвіду США, де на початку карантину, спричиненого епідемією Covid-19, як поширюють ЗМІ, було здійснено одноразову виплату у сумі 1200 USD. Чи ця виплата дійсно пішла в реальний сектор економіки? Загалом, ні - більшість коштів, які отримали мешканці, були скеровані на формування "подушки безпеки на чорний день", яка для мешканців США асоціюється з вкладаннями в цінні папери.

А акції яких компаній для інвестиційних фондів вважаються поточно найбільш прибутковими? Як правило, це високотехнологічні компанії, пов'язані зі сферами ІТ, електронної комерції, високих технологій, етс. Тобто, додаткова грошова емісія спричинила надування чергового "біржового пухиря", тільки вже навколо високотехнологічних компаній, що, і обумовлює "переможні реляції в ЗМІ" щодо зростання прибутків компаній сфер електронної комерції, ІТ та високих технологій: компанії "не заробили на епідемії Covid-19" в прямому сенсі слова, а зросла вартість їх активів в очах пересічних американців.

Зрозуміло, що в українських реаліях у більшості населення немає довіри до таких фінансових інструментів, як цінні папери. Але є довіра до купівлі валюти. Тобто, можна стверджувати, що будь-які додаткові кошти, які мешканець України отримає від держави на подолання наслідків карантину, він не використає на погашення боргів з комунальних платежів (а враховуючи інформацію в ЗМІ, про "списання" боргів за комунальні платежі перед місцевими виборами, можна дуже чітко прогнозувати тільки зростання цих боргів - оплачувати комуналку будуть тільки "лохи" :)), купівлі товарів українських виробників, етс. А використає на формування "подушки безпеки на чорний день" в його розумінні - купівлі валюти, бо довіри до гривні у нього немає.

Тобто ідея просто додаткової емісії коштів під "роздачу населенню" без механізмів їх розподілу дійсно в реальні сектори економіки чи погашення боргів, можна розглядати виключно як черговий популістський крок влади - загравання з електоратом, який очікує халяви.

petro.nepokupnyi
Petro Nepokupnyi

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації